FLAŞ HABER:
Ana Sayfa SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ 13 Eylül 2021 293 Görüntüleme

MERSİN’DEN UZUN YILLARDAN SONRA; USTA OYUNCU GENCO ERKAL GELİP, GEÇTİ…

USTA SANATÇI GENCO ERKAL’DAN ŞEHİR TİYATROSU OYUNCULARINA WORKSHOP

Genco ERKAL Tiyatro Oyuncularıyla 60 Yıllık Deneyimlerini Paylaştı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncularına yönelik olarak Usta Sanatçı Genco ERKAL’ın katılımıyla Workshop düzenlendi. Genco ERKAL, genç tiyatrocuların hem sorularını yanıtladı, hem de onlarla 60 yıllık sahne deneyimini paylaştı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Dairesinin öncülüğünde tiyatro sanatçısı Genco ERKAL’ın katılımıyla Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncularına Workshop düzenledi. Türkiye’nin birçok özel tiyatro topluluğunda oyunculuk ve yönetmenlik yapan, politik tiyatronun öncülüğünü üstlenerek “Dostlar Tiyatrosunu” kuran Genco ERKAL, genç tiyatrocularla 60 yıllık sahne deneyimini paylaştı. 

Oyunların Olgunlaşma Aşamaları Anlatıldı

Mersin Sahili Atatürk Parkı içerisindeki Amfi Tiyatroda gerçekleştirilen Workshopta, tek kişilik oyunların ustası olarak bilinen Genco ERKAL, tiyatroyu neden tercih ettiğini anlatırken, çeşitli tiyatro topluluklarında izleyicilerle buluştuğu oyunlar hakkında da bilgi verdi.

Genco ERKAL, Dostlar Tiyatrosunun, şair Ahmed Arif’in ölümünün 30’uncu yılı anısına hazırladığı ‘Şahdamarım’ isimli müzikli gösterisinin üzerinde durarak, geniş kitlelere ulaşmış oyunlarının kimi zaman uzun yıllar süren olgunlaşma süreçlerini ve sahne aşamalarını anlattı. Usta oyuncu, Şehir Tiyatrosu oyuncularının sorularını da yanıtladı.

MERSİN’DEN UZUN YILLARDAN SONRA; USTA OYUNCU GENCO ERKAL GELİP, GEÇTİ…