FLAŞ HABER:
Ana Sayfa SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ 1 Haziran 2021 234 Görüntüleme

TOBB’dan Türkiye’de Bir İLK. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İLK KEZ ONLİNE Dijital Ortamda Genel Kurul Toplantısı Yaptı

TOBB’dan Türkiye’de Bir İLK. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İLK KEZ ONLİNE Dijital Ortamda Genel Kurul Toplantısını Yaptı

Tarsus Ticaret Borsası’ndan .

Sayın Basın ve Medya Mensubu,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Türkiye’de ilk kez online üzerinden dijital ortamda Genel Kurul toplantısı gerçekleştirildi.

Tüm Türkiye’deki TOBB Delegelerinin katılımlarıyla gerçekleşen Genel Kurul’a Tarsus Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kaya, Meclis Üyeleri ve TOBB Delegeleri Mahmut Soysal , Refik Zaman Genel Sekreter Hasan Şanlı katılım sağladı.

Tarsus Ticaret Borsası Başkan Murat Kaya, “TOBB, Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu Başkanlığında camiamızı ve ülke ekonomimizi ilgilendiren her konuda, ülke menfaatlerini her şeyin üstünde tutarak gerekli teşebbüslerde bulunarak sorunların devamlı takipçisi olmuştur. Pandemi sürecinde uygulanan tedbirler ve camiamızdaki hassasiyetlerden ötürü bu yıl genel kurulumuzu elektronik ortamda gerçekleştirdik. Bu zorlu dönemde üyelerimizin ve iş dünyasının sorunlarına çözüm olma noktasında her zaman gerekli hassasiyeti gösterdik. Bu yolda bize öncü olan ve iş dünyası için gecesini gündüzüne katarak fedakarca çalışan TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür ederiz. 

Pandemi sürecinde de her zaman olduğu gibi üyelerimiz için çalışmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile genel kurulumuzda alınan kararların ülkemize ve camiamıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Covid 19 tedbirleri nedeniyle elektronik ortamda gerçekleşen 76. ve 77. Genel Kurul, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Açılış konuşmaları, TOBB 2019 ve 2020 faaliyetleri gösterimi, Yönetim Kurulu ve Komisyon raporlarının sunularak oylanması ile devam ederken, dilek ve önerilen gündem maddelerinin görüşülmesi ile tamamlandı.