FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Uğur UYAR 8 Kasım 2021 250 Görüntüleme

TİY Toparlanıyor mu?

TİY Toparlanıyor mu?

TARSUS kentimizin Cumhuriyetle yaşıt olan 1923’te kurulmuş Tarsus İdman Yurdu Futbol Kulübüz 2021-2022 Futbol sezonuna hiç iyi başlayamadı. Son haftalarda üst üste aldığı yenilgilerle hanesine puan yazdıramayan kulübümüz son haftayı galibiyetle kapatınca yeniden futbolseverleri sevindirdi…

TİY, Türkiye Futbol Federasyonu 2. Liginde ve Beyaz Gurupta Oynuyor

Türkiye 2021-2022 futbol sezonunun ilk karşılaşmasını 5 EYLÜL 2021’de Konyaspor ile açan TİY, Konya’dan 0-0 beraberlikle ilk maçtan 1 puanla dönmüştü. Sezona Teknik Direktör Ergün PENBE öncülüğünde başlayan TİY, beraberlik sonrası ardı ardına yenilgiler yaşayınca tepkilerden dolayı son iki ayda üç teknik direktör değiştirdi. Ergün PENBE’nin yönetim kararıyla ayrılmasının ardından yerine Hüseyin KARPAT ve Gürses KILIÇ teknik direktörlük yaptı.

Yenilgilerin devamı gelince şimdi KARPAT ve KILIÇ da görevden ayrıldı. Şimdi, TİY eski Yardımcı Hocaları hep birlikte çok sevdikleri takımlarına birlikte Teknik Direktörlük yapıyorlar. TİY eski kadrosundan olan Yardımcı Hocalar Birol EROL, Ramazan ÇAKTUR, Cem GÖKAYAZ, Sinan ATUM ve Rıza ALTINTAŞ kendilerine görev edindikleri takımın futbolcularını yeniden adapte ederek son hafta futbolcularımızla birlikte bizlere galibiyet sevincini yaşattılar.

Önceki hafta Nazilli Spor ile 1-1 berabere kalan TİY geçtiğimiz hafta sonu Eskişehir Sporu ağırladı. Eskişehir’u 2-0 yenen TİY’nun gollerini Sinan ve Batuhan attı.

Şahin Harun KIRBIYIK’ın da geçtiğimiz hafta takımın Kulüp Başkanlığından istifa etmesi bu kez resmileşti. Daha önce birkaç kez istifa eden Kulüp Başkanı Şahin Harun KIRBIYIK’ı Tarsus İdman Yurdu Yönetimi istifasını kabul etmemişti, arayı bularak başkanlığa devam etmesini sağlamışlardı. Fakat bu kez istifası yönetim kurulunca kabul edildi.

TİY galibiyeti mevcut kulüp yönetim kurulu ve futbolcuların azmiyle kazandı. 7 Aralık 2021’de yapılacak çoğunluk sağlanamazsa 14 Aralık 2021’de tekrarlanacak Tarsus İdman Yurdu Olağanüstü Kongre Seçimine kadar kulübü yönetim kurulu yönetecek. Bir an önce seçimin huzurlu geçmesini ve futbolculara sağlıklı, güçlü enerji verecek güvenli bir kadronun kulübümüzün başına seçilmesini önemsiyoruz.

BAŞARI SAĞLAYACAĞIZ ALGISINI YARATMALIYIZ ve BAŞARMALIYIZ

Cumhuriyetle yaşıt TİY Futbol Kulübümüzün Cumhuriyet’in 100. Yaşında kentimize ŞAMPİYONLUĞU yaşatmasını özlemle istiyorduk. 2021-2022 futbol sezonuna birçok sebeplerle iyi başlayamayan takımımızın hali ve üzüntüsü bu umudumuzun yine içimizde hüzünle filizlenmesine sebep oldu. Yıllardır takımımızın güçlenmesini beklediğimiz gibi sanırım şampiyonluğu sadece içimizde beklemekten öteye gidemeyeceğiz algısı yenilgilerle güçlendi. Ama bu başarısızlık algısını BAŞARI SAĞLAYACAĞIZ ALGISINA çevirebiliriz. Yeter ki, futbolcularımızla, hocalarımızla ve Tarsuslularla hep birlikte bu yola çıkalım. TEK HEDEF ŞAMPİYONLUK olursa birlik olduktan sonra başaramayacağımız bir iş yoktur…

Böylesine köklü bir tarihe sahip olan Tarsus kentimizin yegâne futbol kulübü için, kentimizin yerel ve genel yöneticileri, siyasileri, kurum amirleri, iş adamları ve maddi durumu iyi olan tüm hemşerilerimiz BİRLİK OLAMIYORLARSA futbol takımının şampiyon olması mümkün değildir. Ne TİY Yönetimi, ne yerel yöneticiler ne de kentin önde gelenleri bu yıl samimi olarak şampiyonluk ortak paydasında şu ana kadar hiç buluşamadılar. Birlik olamadılar…

Aldığımız Eskişehir Spor galibiyetini umut olarak kabul edip, herkese buradan çağrı yapıyorum. BİRLİK OLMALIYIZ. TİY için herkes üzerine düşeni yapmalı. En tepedeki makamdan sokakta oynayan çocuklarımıza kadar, hepimiz TİY maçlarını takip edip umutla yeniden şampiyon olabilme algısını yaratmalıyız. Üstelik artık Tarsus Şehir Stadyumunda maçlarımızı yapabilme kararını da Tarsus Belediye Başkanımız Dr. Haluk BOZDOĞAN resmi makamlardan çıkarmışken, Halkımızı bu konuda sürekli işleyip, maçlara gelmelerini teşvik edip, maçlarda futbolcularımıza Halkımızla birlikte güç vermeliyiz… 

Hocalarımızın ve Futbolcularımızın başarısına başarı katmak zorundayız. Birlik olalım ve TİY’nu ŞAMPİYON yapalım, futbolcularımıza her zaman MORAL verelim.

TİY’nu Şampiyon Görmek Umuduyla; TİY Futbolcularımıza, Hocalarımıza ve Yönetime Başarılarının Devamını Dilerim.

 

Uğur UYAR

Eski TİY Futbolcusu

TARİGDER Spor Koordinatörü