FLAŞ HABER:
Ana Sayfa EKONOMİ-TİCARET, GÜNDEM, YEREL GÜNDEM 8 Mayıs 2021 275 Görüntüleme

TARSUS BELEDİYESİ DOLU YAĞIŞININ YARALARINI SARIYOR Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk BOZDOĞAN; 7 TON GÜBRE ve 50 BİN ATA TOHUMUNDAN FİDEYİ Ücretiz Olarak ÇİFTÇİYE Dağıttırdı

TARSUS BELEDİYESİ DOLU YAĞIŞININ YARALARINI SARIYOR

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk BOZDOĞAN; 7 TON GÜBRE ve 50 BİN ATA TOHUMUNDAN FİDEYİ Ücretiz Olarak ÇİFTÇİYE Dağıttırdı

Tarsus Belediyesi, geçtiğimiz ocak ayında yaşanan dolu felaketinde tarladaki ürünleri zarar gören çiftçilere 7 ton gübre ve 50 bin adet yerli marul fidesi desteğinde bulundu.

Geçtiğimiz Ocak ayında etkili olan dolu felaketi Tarsus’a bağlı Tepetaşpınarı, Karadiken, Pirömerli, Belen ve Kaklıktaşı mahallerinde ekili ve dikili alanlara zarara neden olmuş, Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, mahalle muhtarları ve üreticilerle görüşerek destek sözü vermişti.

Başkan Bozdoğan’ın talimatıyla yörede hasar tespit çalışması yapan ziraat mühendislerinin raporu doğrultusunda üreticilere gübre ve yerli tohum-fide desteği yapılması kararlaştırıldı.

Bu kapsamda Tarsus Belediyesi 5 köyde 7 ton gübreyi üreticilere ulaştırdı ayrıca Tarsus Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri tarafından Dr. Haluk BOZDOĞAN’ın önemle takip ettiği özel yetiştirilen ATA TOHUMUNDAN 50 bin adet yerli marul fidesi de üreticilere ücretsiz olarak dağıtıldı.

Gübre ve fide desteği alan üreticilerle bir araya gelen Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, “Göreve geldiğimizde biz belediye olarak vatandaşlarımızın her zaman ve her koşulda yanlarında olacağımızın sözünü verirken belediyenin parasının halkın parası olduğunu her konuşmamızda dile getirdik. Halkın parasını halka harcamayı sürdürüyoruz. Ocak ayındaki dolu felaketinin ardından ziraat mühendislerimiz köylerimizde kapsamlı bir hasar tespit çalışması yaptı. Çiftçilerimizin öncelikli ihtiyaçları belirlendi. Gübre çiftçimizin en büyük gider kalemlerinden birisi. 7 ton gübreyi çiftçimize dağıtarak yüklerini biraz olsun hafifletmek istedik” dedi.