FLAŞ HABER:
Ana Sayfa BİLİM-SAĞLIK-YAŞAM-TEKNOLOJİ, GÜNDEM 12 Haziran 2021 393 Görüntüleme

MERSİN Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı; 15 BİN El Bebek Gül Bebek Paketi Dağıtımıyla 638 Aileye Destek Verdi. Yeni Doğan Bebeklere de Destekler Devam Ediyor.

MERSİN Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı; 15 BİN El Bebek Gül Bebek Paketi Dağıtımıyla 638 Aileye Destek Verdi. Yeni Doğan Bebeklere de Destekler Devam Ediyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin pandemi süreci dolayısıyla 2020 yılının Nisan ayında başlattığı ‘El Bebek Gül Bebek Paketi’ hizmeti büyüyerek devam ediyor. Bugüne kadar 15 bin 265 ‘El Bebek Gül Bebek Paketi’ dağıtıldı. 2021 yılının Şubat ayından itibaren de 683 aile periyodik olarak bu hizmetten yararlanıyor. Yeni doğan bebeklerin de kayıtları yapıldıktan sonra süregelen çalışma böylece devam edecek.

EL BEBEK GÜL BEBEK BÜYÜSÜNLER DİYE BÜYÜKŞEHİR YANLARINDA

BÜYÜKŞEHİR’İN ‘EL BEBEK GÜL BEBEK PAKETİ’ AİLELERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜYOR

BUGÜNE KADAR 15 BİN 265 EL BEBEK GÜL BEBEK PAKETİ DAĞITILDI

638 AİLE DESTEKTEN DÜZENLİ FAYDALANIYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin pandemi süreci dolayısıyla 2020 yılının Nisan ayında başlattığı ‘El Bebek Gül Bebek Paketi’ hizmeti büyüyerek devam ediyor. Bugüne kadar 15 bin 265 ‘El Bebek Gül Bebek Paketi’ dağıtıldı. 2021 yılının Şubat ayından itibaren de 683 aile periyodik olarak bu hizmetten yararlanıyor.

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı; “Bu hizmeti, özellikle emziremeyen annelerden ve mama ihtiyacı başta olmak üzere bebeklerinin ihtiyaçlarını belirten ailelerden aldığımız olumlu geri dönüş sonrasında periyodik bir yardıma dönüştürmeye karar verdik”.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi tarafından pandemi sürecinde bebeklerinin mama başta olmak üzere öncelikli ihtiyaçlarını karşılayamayan aileler için başlatılan ‘El Bebek Gül Bebek Paketi’ hizmeti büyüyerek devam ediyor.

2020 yılının Nisan ayında başlatılan ve şu anda da periyodik olarak devam eden proje kapsamında toplam 15 bin 265 ‘El Bebek Gül Bebek Paketi’ dağıtıldı. 2021 yılının Şubat ayından itibaren 683 aile ise periyodik olarak bu hizmetten faydalanıyor. Hizmetten Mersin’in 13 ilçesinde yaşayan vatandaşlar yararlanabiliyor.

ALO 185 Teksin Mersin Çağrı Merkezi’nden başvuru yapılıyor

Başvurular, ALO 185 Teksin Mersin Çağrı Merkezi üzerinden alınıyor.  6-12 aylık bebeği olan ve asgari ücret ve altında geliri olan aileler bu hizmete başvuru yapabiliyor. Başvuru yaparken de bebeğin önlü arkalı nüfus cüzdanı fotoğrafı ile ebeveynlerin son 6 aylık gelirini gösteren SGK hizmet dökümü isteniyor.

ALO 185 Teksin Mersin Çağrı Merkezi, aldığı başvuruyu Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na yönlendiriyor. Başvuru incelendikten sonra aile kriterlere uygunsa periyodik listeye alınıyor ve ayda 1 defa olmak üzere, bebek 1 yaşını doldurana kadar ‘El Bebek Gül Bebek Paketi’ hizmetinden faydalanıyor. Pakette 1 adet 4 numara ve 30’lu bebek bezi, 1 adet bebek şampuanı, 1 adet ıslak mendil ve 1 paket bebek maması yer alıyor.

“Aldığımız olumlu geri dönüş sonrasında periyodik yardıma dönüştürdük”

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı; “El Bebek Gül Bebek Paketi yardımımıza dar gelirli vatandaşlarımıza pandemi döneminde yardımcı olmak için başladık. Bu dönemde tekil olarak talepleri Çağrı Merkezimizden alıp, ailelere bir paket şeklinde veriyorduk. Özellikle emziremeyen annelerin mama ihtiyacı başta olmak üzere bebeklerin ihtiyaçlarını belirten ailelerden aldığımız olumlu geri dönüş sonrasında bunu belli kriterler dâhilinde periyodik bir yardıma dönüştürmeye karar verdik. Kriterlerimizi oluşturduk. 6-12 ay arası bebekler olarak belirledik. Gelir kriterini de asgari ücret ve altı olarak belirleyip bu senenin Şubat ayında periyodik olarak bu yardıma geçtik”.

Başvurular incelendikten sonra aileler listemize alınarak periyodik olarak bebekleri 1 yaşını doldurana kadar her ay yardım yapılıyor.

Başvurular devam ediyor. Dağıtılan paket sayısı 15 bin 265’i buldu. Şubat ayından beri periyodik yardımdan faydalanan aile sayısı 683. Yeni bebek sahibi, 6 aylık bebeği olan vatandaşlar başvuru yaparak yararlanabilirler. Başvurdukları andan itibaren bebekleri 1 yaşını doldurana kadar periyodik yardımları Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesinden gelmeye devam edecek.