FLAŞ HABER:
Ana Sayfa GÜNDEM, YEREL GÜNDEM 15 Mayıs 2021 281 Görüntüleme

BU BAYRAM ÇOCUKLAR DEĞİL; MERSİN BÜYÜKŞEHİR KAPI KAPI DOLAŞTI – 52 BİN KALEMLİK ve KUPA 13 İlçede ÇOCUKLARA ULAŞTI

ÇOCUKLAR Evde MERSİN Büyükşehirle BAYRAM HEDİYELERİ Kapıda

BU BAYRAM ÇOCUKLAR DEĞİL; MERSİN BÜYÜKŞEHİR KAPI KAPI DOLAŞTI

52 BİN ADET KALEMLİK VE KUPA 13 İLÇEDE ÇOCUKLARA ULAŞTI

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı’nda çocuklara 52 bin adet bayram hediyesi dağıttı. İçerisinde bayram şekerlerinin yer aldığı kalemlik ve kupa bardaklar 13 ilçenin tamamına ulaştırıldı. Koronavirüs salgınından önce çocuklar kapı kapı dolaşıp şeker toplarken, salgında Büyükşehir çocukların kapısını çalıp şeker dağıttı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi sayesinde bu yıl tam kapanma sürecine denk gelen Ramazan Bayramı’nda çocuklar şekersiz ve hediyesiz kalmadı. Sosyal Hizmetler Dairesi öncülüğünde, Kadın ve Aile Hizmetleri, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi, Özel Kalem Müdürlüğü ve ilçelerde Muhtarlık İşleri Dairesi personeli, kalemlik ve kupa bardaktan oluşan toplam 52 bin bayram hediyesinin içerisine bayram şekerleri yerleştirerek 13 ilçenin tamamında dağıtım gerçekleştirdi.

Bu bayram kapı kapı dolaşan çocuklar değil, Büyükşehir oldu

Ramazan Bayramı bu yıl tam kapanma sürecine denk geldi. Çocuklar, bayramı evlerinde kutlamak zorunda kaldı. Eski bayramlardaki gibi kapı kapı dolaşıp şeker toplama geleneği bu yıl gerçekleşememiş olsa da çocuklar yine de şekersiz kalmadı. Kapıları bu defa çocuklar değil, Büyükşehir personeli dolaştı. 40 bin adet kalemlik ve 12 bin adet kupa bardağın içerisini tepeleme bayram şekerleriyle dolduran Büyükşehir, hediyeleri çocukların evlerine kadar ulaştırdı.