FLAŞ HABER:
Ana Sayfa GÜNDEM, SİYASET HABERLERİ 15 Mayıs 2021 239 Görüntüleme

TARSUS CHP;“ANADOLU ÇİFTÇİSİ, İKTİDARIN Yanlış Politikaları Nedeniyle Yok Olma Noktasına Geldi” diyerek 14 Mayıs Çiftçiler Gününde Çiftçiyi Yalnız Bırakmadı

TARSUS CHP’DEN DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜ MESAJI:

 “TARIMIMIZI VE HAYVANCILIĞIMIZI AYAKTA TUTAN, CEFAKAR ÜRETİCİLERİMİZİN İNANÇ VE AZMİDİR”

 “ANADOLU ÇİFTÇİSİ, İKTİDARIN YANLIŞ POLİTİKALARI NEDENİYLE YOK OLMA NOKTASINA GELDİ”

CHP Tarsus İlçe Başkanı Ozan Varal 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nde Yenidünya’nın (Malta Eriği) Başkenti Tarsus’ ta toplama yapan tarım emekçileri ve üreticileri ziyaret etti.

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Tarsus ilçe örgütü tarafından 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla mesaj yayınlandı

Her fırsatta Çukurova üreticisiyle bir araya gelen ve sorunlarını dinleyen CHP Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, Tarsus’ta oldukça yoğun şekilde üretilen yenidünyanın hasadını yapan emekçi kadınları ve çiftçileri ziyaret ederek, Ramazan bayramlarını tebrik edip, şeker ikram etti.

Yaz-kış demeden, bayram-hafta sonu ayrımı yapmadan çiftçinin üretimden kaçmadığının altını çizen Başkan Varal, girdi maliyetlerinin sürekli artmasının yanı sıra binbir emekle ürettiği ürününü pazarlamakta zorlanan Anadolu çiftçisinin, iktidarın plansız politikaları nedeniyle yok olma noktasına geldiğini söyledi.

Dünya Çiftçiler Günü’nde üreticilerin gelecek için umutsuz olduğunu belirten Başkan Varal, “Bugün çiftçiye “ananı da al git” diyen zihniyetin yarattığı tahribatın her geçen gün artması nedeniyle, özellikle küçük üreticiler yok olmakta. İktidardan destek alan yabancı tarım aktörleri her alanda kabus gibi çökmektedir.

Kazanmayan, mesleklerini , topraklarını kaybeden, emperyal şirketlere ve bankalara iktidarın kötüniyetli stratejisi ile planlı olarak her açıdan bağlanmak zorunda bırakılan zirai bilgileri ve emekleri değersiz hale getirilen üreticilerin durumu çekilmez haldedir, üretici yaşamak için gece gündüz mücadele etmektedir.” dedi.

“Gelin, çiftçilerin borçlarını silelim, çiftçi rahat bir nefes alsın” çağrısında bulunan İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, “Soğuk, sıcak demeden mahsul alan, çocuğunun nafakasını her gün zamlanan , dışa bağımlı gübreye, ilaca, mazota veren çiftçi zorda.

Ama karamsarlığa yer yok. Umut, CHP iktidarında, halkın iktidarında. Elbet bugünler sona erecek, rantçı zihniyet gidecek. Halkçı, emekçi, toprağın değerini bilen Anadolu ‘nun dürüst , çalışkan evlatları iktidara gelecek. Bu vesileyle tüm çiftçilerimizin Dünya Çiftçiler Günü’nü huzur ve bereket dileklerimle kutluyorum” şeklinde konuştu.

CHP Tarsus İlçe Başkan Yardımcısı-Veteriner Hekim Murat Topçuoğlu’da çiftliklerde, merada, köylerde çalışan tüm çiftçilere minnettar olduklarını ifade ederek, “Her zaman emeğinin tam karşılığını alamayan çiftçimiz bıkmadan, yılmadan üretmeye devam ediyor. Tarımımızı ve hayvancılığımızı ayakta tutan, cefakar köylümüzün inanç ve azmidir. Hiç bir ülke yoktur ki, bu kadar olumsuz ve zor şartlarda üretim yapan çiftçisine zorluk çıkaran ve engel koyan bir tarım politikasını uygulamaya çalışsın! Yem maliyetlerinin altında ezilmeyen, bol kazançlı, emeğinin karşılığını alan çiftçiler gününü CHP iktidarında kutlama ümidi ile tüm çiftçilerimizi saygı ile selamlıyorum” dedi.

CHP Tarsus İlçe Başkan Yardımcısı-Ziraat Mühendisi Yağmur Arslan ise “ çiftçilerimiz yaşam mücadelesi veriyor. Kutlama yapacak durumda bile değiliz. En zor koşullarda bile en temel gıdamızı üreten çiftçilerimize minnet duyuyorum. Ayrıca kendi parasıyla arazi alarak çiftçilik yapan, kurduğu çiftlikleri halkına bağışlayan Atatürk’ü saygıyla anıyorum” diye konuştu.