FLAŞ HABER:
Ana Sayfa GÜNDEM, Kutlamalar 10 Nisan 2022 269 Görüntüleme

TARSUS Kaymakamı Kadir Sertel OTÇU, 10 Nisan Polis Gününü Kutlayarak Açıklama Yaptı

TARSUS KAYMAKAMI KADİR SERTEL OTCU’NUN 10 NİSAN POLİS GÜNÜ VE POLİS HAFTASI MESAJI
Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel OTÇU; “MİLLETİMİZİN HUZURUNU, GÜVENLİĞİNİ VE ESENLİĞİNİ HER TÜRLÜ OLUMSUZ KOŞUL VE EN TEHLİKELİ ORTAMLARDA DAHİ SAĞLAMAK, KORUMAK VE KOLLAMAK GİBİ ONURLU VE O ÖLÇÜDE ZOR BİR GÖREVİ ÜSTLENEN, VATANSEVERLİK VE YÜKSEK GÖREV BİLİNCİ İÇİNDE HAREKET EDEREK, DEVLETİMİZİN ÜLKESİ VE MİLLETİ İLE BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜNÜN ÖNEMLİ BİR TEMİNATI OLMAYI 176 YILDIR SÜRDÜREN EMNİYET TEŞKİLATIMIZIN TÜM PERSONELİNİN BU ANLAMLI GÜNÜNÜ YÜREKTEN KUTLARIM.
BU VESİLE İLE GÖREV VE SORUMLULUKLARI UĞRUNA, HAYATLARINI SEVE SEVE FEDA ETMEKTEN ÇEKİNMEYEN AZİZ ŞEHİTLERİMİZE CENAB-I ALLAH’TAN RAHMET YARALANMIŞ MENSUPLARIMIZA DA ACİL ŞİFALAR DİLERİM.
TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ, DÜNYA DEVLETLERİ İÇİNDE, BİR BÜYÜK DEVLET; TÜRK POLİSİ DE BU BÜYÜK DEVLETİN BİR KAHRAMAN POLİS TEŞKİLATIDIR.
TÜRK POLİSİ, ÜLKEMİZİN HER TARAFINDA İNSANLARIN, GECE YATAĞINDA RAHAT UYUYABİLMESİ İÇİN CANINI SİPER ETMİŞ İNSANLARIN TOPLULUĞUDUR.
TÜRK POLİSİ BİR YANDAN ÜLKE İÇİNDE HUZUR VE GÜVEN ORTAMININ SAĞLANMASINA ÇALIŞIRKEN, DİĞER YANDAN DA YALNIZ MASUM İNSANLARIN DEĞİL, İCABINDA SUÇLULARIN DAHİ KANUNLARIN TEMİNATI ALTINDA BULUNAN CAN GÜVENLİĞİNİ KENDİ CANI PAHASINA SAĞLAYAN BİR TEŞKİLATTIR.
TÜRK POLİSİ BU ZOR FAKAT SON DERECE ŞEREFLİ OLAN GÖREVİNİ; KANUNLARIN KENDİSİNE ÇİZDİĞİ ÇERÇEVE İÇERİSİNDE KALARAK VE TEVDİ EDİLEN YETKİLERİ LAYIKIYLA KULLANARAK İFA ETMEK MECBURİYETİNDE OLDUĞUNUN HER ZAMAN BİLİNCİNDE OLMUŞTUR.
TÜRK POLİSİ KANINI VE CANINI FEDA ETMEKTEN ÇEKİNMEKSİZİN, POLİSLİK MESLEĞİNE GİRERKEN ETTİĞİ YEMİNE SADIK KALARAK VE BÜYÜK BİR FERAGAT ÖRNEĞİ GÖSTEREREK KUTSAL, GÖREVİNİ İFA ETMİŞ OLMANIN ŞEREF VE GURURUNA SAHİPTİR.
EMNİYET TEŞKİLATI DEMOKRATİK DÜZENİN VE HUKUK DEVLETİNİN EN ÖNEMLİ KURUMLARINDAN BİRİDİR. HUKUK DEVLETİNİN POLİSİ, VATANDAŞLARIN KORKTUĞU DEĞİL SAYDIĞI VE SEVDİĞİ BİR KİŞİDİR. POLİS DEVLETİN VE DEMOKRASİNİN POLİSİDİR. DEVLET MİLLET İÇİN VARDIR. TARAFSIZ OLAN POLİS, TEMEL AMACI HALKIMIZIN HUZURU, GÜVENLİĞİ VE MUTLULUĞUNU SAĞLAMAK OLAN DEVLETİN TARAFIDIR.
POLİS DEVLETİN VİTRİNİDİR. NASIL Kİ BİR VATANDAŞ, BİR MAĞAZANIN VİTRİNİNE BAKARAK O MAĞAZA HAKKINDA BİR FİKİR SAHİBİ OLURSA AYNI ŞEKİLDE, VATANDAŞ DA POLİSE BAKARAK DEVLET HAKKINDA BİR FİKİR SAHİBİ OLUR. SOKAKTAKİ VATANDAŞIMIZ POLİSİN KİŞİLİĞİNDE DEVLETİ GÖRÜR, DEVLETİNİ ARAR, YANİ POLİSLE DEVLETİ ÖZDEŞLEŞTİRİR. BU İTİBARLA DEVLETİN YÜCELİĞİNİ, ADALETİNİ, ŞEFKATİNİ, GÜLER YÜZÜNÜ VE SEVECENLİĞİNİ GÖSTERMEK GÖREVİ ÖNCELİKLE POLİSLERİMİZE DÜŞER.
HER MESLEKTE OLABİLEN BİR TAKIM MÜNFERİT OLAYLARI BÜYÜTEREK KURUM OLARAK EMNİYET TEŞKİLATINA VEYA POLİSE FATURA ÇIKARMAK, KÖTÜLEMELERDE BULUNMAK FEVKALADE YANLIŞTIR.
DEVLETİN GÜVENLİK SAĞLAYAN, HUZUR SAĞLAYAN EN ÖNEMLİ KURUMUNA HERKESİN DESTEK VERMESİ VE ONU SEVMESİ LAZIMDIR.
POLİSİMİZ FEDAKÂR VE CANSİPERANE ÇALIŞMALARINA DEVAM EDECEKTİR. POLİSİMİZ ÜLKENİN HUZUR VE GÜVENİNE KASTEDENLERLE MÜCADELE EDECEKTİR. POLİSİMİZ ÜLKE SATHINDAKİ TEŞKİLATIYLA İNSANIMIZA GÜVEN VERMEYE DEVAM EDECEKTİR.
DEVLETİMİZ VE MİLLETİMİZİN TÜRK EMNİYET TEŞKİLATINA VE ONURLU DEĞERLİ MENSUPLARINA GÜVENİ TAMDIR. HALKIN GÜVEN VE SEVGİSİ POLİSİN EN BÜYÜK GÜCÜDÜR. HER ZAMAN GÖREVİNİ CANLA BAŞLA YAPMIŞ, VATANDAŞI VE KAMU DÜZENİNİ KORUMAK İÇİN YARALANMIŞ GÖZÜNÜ KIRPMADAN ŞEHİT OLMUŞ TÜRK POLİSİNİ BU ZOR GÖREVLERİNDE VATANDAŞLARIMIZIN YALNIZ BIRAKMADIĞINI DESTEKLEDİĞİNİ BİLİYOR, BUNDAN SONRA DA DESTEKLEYECEĞİNE İNANIYORUZ.
BU DUYGU VE DÜŞÜNCELER İÇERİSİNDE, HALKA HİZMETİ HAKKA HİZMET OLARAK TELAKKİ ETMİŞ, YÜCE TÜRK MİLLETİNİN SEVGİSİNİ KAZANMIŞ EMNİYET TEŞKİLATIMIZIN TÜM MENSUPLARININ BU MUTLU GÜNÜNÜ TEKRAR İÇTENLİKLE KUTLAR, BUNDAN SONRAKİ GEREK ÖZEL GEREKSE MESLEKİ HAYATLARINDA BAŞARILARININ ARTARAK DEVAM ETMESİNİ DİLERİM”.
KADİR SERTEL OTCU
TARSUS KAYMAKAMI