FLAŞ HABER:
Ana Sayfa GÜNDEM, SİYASET HABERLERİ 19 Mayıs 2021 303 Görüntüleme

TARSUS BTP İlçe Başkanı Metin KARATAŞ; 19 Mayıs’ı Kutlayarak, BTP Genel Başkanı Hüseyin BAŞ’ın Mesajını Yayınladı

TARSUS BTP İlçe Başkanı Metin KARATAŞ; 19 Mayıs’ı Kutlayarak, BTP Genel Başkanı Hüseyin BAŞ’ın Mesajını Yayınladı

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

BTP lideri mesajına Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı günü anlatarak başladı. Hüseyin Baş, “İngiliz işgali altındaki İstanbul’dan gizlice Karadeniz’e açılan Mustafa Kemal, türlü zorluklarla dolu yolcuğunu tamamlayıp Bandırma Vapuru’ndan Samsun’a ayak bastığında tarihler 19 Mayıs 1919’u gösteriyordu. Samsun’dan atılan ilk adım esaretten bağımsızlığa atılan ilk adımdı.  Öncesinde Çanakkale’yi geçilmez kılan büyük komutan, bu sefer de topyekün bağımsızlık için kolları sıvadı. Bunu yaparken şartlar ‘zor’ kelimesi ile izah edilemeyecek kadar çetindi.  Önünde on yıllardır süren savaşlardan bitkin düşmüş bir halk, işgal altında topraklar, işgalcilerle iş tutan her kademeden çok sayıda hain vardı” dedi.

“YILMADI, USANMADI, VAZGEÇMEDİ”

Tüm bu olumsuz şartlara rağmen Atatürk’ün yılmadığını, usanmadığını , vazgeçmediğini ifade eden BTP lideri şöyle devam etti; “Türk halkını bağımsızlığa inandırdı, örgütleyip harekete geçirdi ve imkansız denileni başardı. O’nun harekete geçirdiği Türk milleti, işgal altındaki topraklardan yepyeni bir devlet ortaya çıkardı. Mustafa Kemal 19 Mayıs 1919’da, Samsun’da bağımsızlığa ilk adımını attığında 38 yaşındaydı. 4 yıl gibi kısa bir süre içinde milli mücadele destansı bir başarıyla neticelendiğinde ise Türk milletinin tüm dünyaya ilham kaynağı olan bir devleti vardı.”

“SARSILMAZ BİR İMANIN NETİCESİ”

19 Mayıs mesajında, işgal altındaki topraklardan bağımsız bir devlet çıkarmanın  sıradan insanların yapacağı iş olmadığını ifade eden BTP Genel Başkanı şunları söyledi;  “Bu kutlu mücadele sarsılmaz bir imanın neticesidir. İşte bugün, bu iman dolu şanlı mücadelenin ilk adımının atıldığı günün 102. Yıl dönümündeyiz. Milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun. Bu vesile ile başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milli mücadelede emeği geçen herkesi şükran ve minnetle anıyoruz. Ruhları şad, mekanları cennet olsun.”

“BTP ATATÜRK’ÜN MİRASINA SAHİP ÇIKTI”

Geldiğimiz noktada bizlere düşenin Onların bizlere bıraktığı bu kutlu mirasa layıkıyla sahip çıkmak olduğuna belirten BTP lideri Baş, “Bu miras bağımsız bir Türkiye mirasıdır. Ne yazık ki Atatürk’ten sonra yönetime gelenler, bu mirasa gerektiği gibi sahip çıkamadı. Türkiye’nin gerçek anlamda bağımsız olmasının ilk şartı güçlü bir ekonomidir. Bu da kapitalist uygulamalardan değil, Atatürk’ün dediği ve uyguladığı gibi milli ekonomiden geçmektedir. Merhum genel başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş, Milli Ekonomi Modeli ile bu tarihi görevini layıkıyla yerine getirmiştir. Bugün Bağımsız Türkiye Partisi de, Milli Ekonomi Modeli’ni parti programı haline getirerek Mustafa Kemal Atatürk’ün 102 yıl önce Samsun’dan başlattığı tam bağımsızlık yürüyüşünü devam ettirmektedir. Bu anlamda BTP, tam bağımsız ve güçlü Türkiye’nin teminatı ve gelecek adresidir. Geldiğimiz noktada şartlar ne kadar zor olsa da, asla umutsuz değiliz. Çünkü bu ülkenin bağımsızlığı için çalışan BTP kadroları dimdik ayaktadır.  Milletimize düşen acilen bu kadroya gereken desteği ve yetkiyi vermesidir.  Zira kaybedecek bir günümüz bile yok. Türkiye içine girdiği zifiri karanlıktan ancak ve ancak bu anlayış ile çıkar.” Dedi.

“HERKES EVİNE TÜRK BAYRAĞI ASSIN”

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş 19 Mayıs mesajını vatandaşlara yaptığı şu çağrı ile noktaladı;

“Bu vesile ile bir kez daha milletimizin bayramını kutluyor ve mesajımı, milli bayramlara özel bir önem veren merhum genel başkanımızın şu sözleri ile noktalamak istiyorum. ‘Herkes evine Türk bayrağı assın. Asmazsanız sonra düşmanlar gelir, kendi bayraklarını bizim evlerimize asarlar.’

Pandemiden uzak, nice 19 Mayıslara kavuşmak dileğiyle, kalın sağlıcakla…”