FLAŞ HABER:
Ana Sayfa ETKİNLİKLER, GÜNDEM 24 Nisan 2021 270 Görüntüleme

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk BOZDOĞAN; Tarsus’ta YAPILMAYAN İŞLERİ YAPMAYA Başladı TARSUS Belediyesinden CAN DOSTLARA JEST; “DOST PATİLER EĞİTİM VE OYUN PARKI” AÇILDI

Tarsus belediye Başkanı Dr. Haluk BOZDOĞAN; Tarsus’ta YAPILMAYAN İŞLERİ YAPMAYA Başladı

TARSUS Belediyesinden CAN DOSTLARA JEST; “DOST PATİLER EĞİTİM VE OYUN PARKI” AÇILDI

Tarsus Belediyesi, pandemi süreci ve kısıtlamaların artmasıyla birlikte en çok ihtiyaç duyulan alanların yeşil alanlar ve parklar olduğunu tespit edip son yaptığı açılışlara 34 adet park ve yeşil alan ekledi bunlardan birisi de hayvanseverlerin talebi olan “Dost Patiler Eğitim ve Oyun Parkı” oldu. Tarsus Belediyesi tarafından 3 günde 51 açılış programı kapsamında Veterinerlik İşleri Müdürlüğü ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü işbirliği ile hazırlanan “Dost Patiler Eğitim ve Oyun Parkı” Altaylılar mahallesinde yapılan açılış töreniyle halkın hizmetine sunulmuştu. Yaklaşık 2 haftadır hizmette olan “Dost Patiler Eğitim ve Oyun Parkı” hayvanseverlerin yoğun ilgisiyle karşılanıyor. Diğer parklarda, yeşil alanlarda köpeklerini serbestçe bırakıp dolaştıramayan Tarsuslu hayvanseverler hayvanlarının gezmeye, eğitmeye, oynamaya ve doğal ortamlarla buluşmaya yönelik ihtiyaçlarını karşıladıkları için Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’a teşekkürlerini ilettiler.

TAMAMIYLA GERİ DÖNÜŞÜM MALZEMELERİYLE YAPILDI

Hayvanseverlerin talepleri doğrultusunda Başkan Bozdoğan’ın talimatıyla tamamıyla geri dönüşüm malzemelerden yapılan “Dost Patiler Eğitim ve Oyun Parkı” 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanununa uygun şekilde hazırlandı. Parkın içerisinde uyarı, bilgilendirme ve yönlendirme işaret ve levhalarının yanı sıra oyun parkurları, eğitim alanları ve pati dostların temel sorunu olan tuvalet eğitiminin verilmesi için uygun ortamlar sağlandı.

Dr. Haluk BOZDOĞAN; “PATİLİ DOSTLARIMIZIN DOĞUMUNDAN ÖLÜMÜNE KADAR GÖREV ALANI
OLUŞTURDUĞUMUZ BİR HİZMET ZİNCİRİMİZ VAR” dedi.

Hayatı birlikte paylaştığımız can dostlar için belediye olarak üzerlerine düşeni yaptıklarını dile getiren Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk BOZDOĞAN; “Görevi devraldıktan sonra yaptığımız ilk işlerden biri de sokak hayvanları ve patili dostlarımız için yaptığımız çalışmalar. Patili dostlarımızın doğumundan ölümüne kadar görev alanı oluşturduğumuz bir hizmet zincirimiz var. Bu hizmet zincirinde; patili dostlarımıza yönelik doğum, bakım ve rehabilite merkezinden tutun da can dostlar mezarlığına kadar en ince ayrıntısına kadar düşünülüp oluşturulan hizmet alanlarımız var. Bu çerçevede hayvanseverlerden gelen hizmet taleplerini de hızla değerlendiriyoruz. Hayvansever dostlarımızın talepleri doğrultusunda evcil dostlarımızın tasmasız dolaşabileceği, yürüyüş yapabileceği, sahibi ve diğer evcil köpeklerle oyun oynayabileceği alanların olmayışından yola çıkarak Dost Patiler Eğitim ve Oyun Parkı’nı oluşturduk. Hayvanseverler tarafından yoğun ilgi gören parkımızı ihtiyaç ve talepler doğrultusunda çoğaltmaya devam edeceğiz, şehrimize hayırlı olsun” dedi.

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk BOZDOĞAN’IN; Tarsus’a ve Tarsuslulara ihtiyaç duyulan veya gereksinim olduğu halde YAPILMAYAN İŞLERİ YAPMAYA BAŞLAMASI Tarsus Halkının dikkatinden kaçmıyor ve hayranlık uyandırıyor.