FLAŞ HABER:
Ana Sayfa EĞİTİM-TİYATRO-EDEBİYAT-ŞİİR-MÜZİK, GÜNDEM 10 Temmuz 2021 327 Görüntüleme

“Organizasyon Nasıl Yönetilir? İş’te Yönetim” Kitabını Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel OTÇU’ya Sundular

Organizasyon Nasıl Yönetilir kitabını Kaymakam Otcu’ya sundular

Tarsus Üniversitesi öğretim üyesi Doçent Dr. Onur Başar Özbozkurt ve Fatma Yeşilkuş’un yazdığı “Organizasyon Nasıl Yönetilir? İş’te Yönetim”adlı kitabını Kaymakam Kadir Sertel Otcu’ya takdim etti.

Tarsus Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Onur Başar Özbozkurt ve doktora öğrencisi Fatma Yeşilkuş’un “Organizasyon Nasıl Yönetilir?” algı yönetimi, sürdürülebilir rekabetin olmazsa olmazı olan bilgi yönetimini, iletişim sürecinde insanın rolüne, kuşak çatışmaları, çok kültürlü örgütsel yapılar, hedef kitle izlenimlerine, kriz çözümlerine odaklanma ve modern toplumların hastalığı strese dayanıklılık konularına değindikleri “Organizasyon Nasıl Yönetilir? İş’ te Yönetim” isimli ilk gelişim odaklı kitabının her iş insanının mutlaka okuması gerektiği ifade edildi.

Özbozkurt ve Yeşilkuş’u tebrik eden Kaymakam Kadir Sertel Otcu, İş’te yönetimin liyakat ve aidiyet hissiyatı ile başladığını ifade ettiği konuşmasında yazılan kitabın günümüzde iş yönetimine önemli değer katacağını söyledi ve tebrik etti.

Doçent Dr. Onur Başar Özbozkurt, yeni projelerinden de bahsederek, ulusal ve uluslar arası arenada Tarsus ve Mersin’i tanıtmak, toplumsal, bilimsel ve ekonomik olaylara bakış açısını geliştirme kapsamında kurdukları “Akademi Derneği” nin yapısı hakkında da Kaymakam Kadir Sertel Otcu’yu bilgilendirdi.

Doç. Dr. Onur Başar Özbozkurt, “Olumlu bir kurumsal imajı oluşturma kaygısı sebebiyle, her ne kadar organizasyonun içerisinde, çevrim içi platformlarında veya tanıtıcı faaliyetlerinde misyon, vizyon veya çeşitli politikalar gibi bilgilendirmeler iç ve dış paydaşların görebileceği şekilde yansıtılsa da aslında bu kavramlar görünenden çok daha ötesini temsil eder. Bu durum ise genellikle bir yanıltmacadan başka anlam ifade etmemektedir. Çünkü bu kavramlar çoğu zaman organizasyonel seviyede içselleştirme düzeyine gelememektedir. Bu noktada organizasyonun varlığını sürdürmesini sağlayacak yönetim becerileri ön plana çıkmaktadır. Peki organizasyonları nasıl daha iyi yönetebiliriz. İşte bu sorudan hareketle algı, bilgi, çatışma, kuşak, çeşitlilik, değişim, imaj, kriz ve stratejik olarak yönetilmesinin organizasyonları sürdürebilir kılmada kilit noktalar olduğuna dikkat çekmek amacıyla kapağını dahi özel olarak tasarlattığımız ve tescil ettirdiğimiz bu eseri kaleme aldık” dedi.

Özbozkurt ve Yeşilkuş, kitablarını daha sonra Kaymakam Kadir Sertel Otcu’ya takdim etti.