FLAŞ HABER:
Ana Sayfa BİLİM-SAĞLIK-YAŞAM-TEKNOLOJİ, GÜNDEM, YEREL GÜNDEM 5 Aralık 2021 271 Görüntüleme

MESKİ, GÜLEK MAHALLESİ İÇME SUYU YETERSİZLİĞİNE SON VERİYOR

MESKİ, GÜLEK MAHALLESİ İÇME SUYU YETERSİZLİĞİNE SON VERİYOR

 GÜLEK MAHALLESİ SAKİNLERİ YETERLİ İÇME SUYUNA KAVUŞUYOR

 MESKİ YATIRIMLARI HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

 Vatandaşların altyapı ihtiyaçlarına kalıcı çözümler getiren MESKİ Genel Müdürlüğü, Tarsus ilçesi Gülek Mahallesi’nde başladığı içme suyu çalışmalarına devam ediyor. Çalışmaların tamamlanmasıyla içme suyu problemine son verilecek, vatandaşlar yeterli suya kavuşacak.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Tarsus ilçesi Gülek Mahallesi’nde 100 metreküp hacimli biriktirme deposu, içme  suyu terfi istasyonu ve terfi hattı yapım işine devam ediyor.

Gülek Mahallesi’nin yetersiz İçme Suyu sorununa son veriliyor

 Bölgede yaşanan heyelan dolayısıyla zarar gören Boğazpınar Mahallesi’nde yer alan hatları yeniden döşeme çalışmalarına başlayan MESKİ, Karasu kaptajından Gülek Mahallesi’ne içme suyu iletimini gerçekleştiriyor. MESKİ’nin yatırım tutarı 4 milyon 32 bin lira olan yapım işi kapsamında içme suyu hattı döşemesi, 100 metreküp su deposu, terfi merkezi, terfi merkezi rehabilitasyonu ile enerji nakil hattı yapılacak. Bu sayede mahallelerin içme suyu sorununa son verilecek, vatandaşlar yeterli içmesuyuna kavuşacak.

Ayrıca, MESKİ Genel Müdürlüğü, yatırım tutarı 4 milyon 221 lira olan Tarsus ilçesi Gülek Mahallesi Aspava drenaj galerisi içme suyu terfi hattı yapım işinin de sözleşmesini tamamlayarak, çalışmalara başladı. Söz konusu projenin tamamlanmasıyla, Aspava yaylasında yaz aylarında artan nüfusa yeterli içme suyu verilerek, kayıp-kaçak oranında da düşüş yaşanması planlanıyor. Yapılan bu proje ile hem kayıp-kaçağın önüne geçilecek hem de artan nüfusun su ihtiyacı karşılanacak.