FLAŞ HABER:
Ana Sayfa BİLİM-SAĞLIK-YAŞAM-TEKNOLOJİ, GÜNDEM 23 Nisan 2021 374 Görüntüleme

Mersin Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Serdal GÖKAYAZ ve Ekibi Vatandaş İçin Çalışıyor – BÜYÜKŞEHİR; 50 BİNE YAKIN VATANDAŞIN İFTAR YEMEĞİNİ KARŞILADI

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Serdal GÖKAYAZ ve Ekibi Vatandaş İçin Çalışıyor 

50 BİNE YAKIN VATANDAŞIN İFTAR YEMEĞİNİ BÜYÜKŞEHİR KARŞILADI

GÜNLÜK ÜCRETSİZ İFTAR YEMEĞİ DAĞITIMI 7 BİN 500’E ULAŞTI

BÜYÜKŞEHİR’İN İFTAR YEMEĞİ DAĞITIMI GÜNLÜK 10 BİNİ BULACAK

13 İLÇEYE YAYILIYOR! İFTAR YEMEĞİ DAĞITIMINA ERDEMLİ VE SİLİFKE DE EKLENDİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Ramazan Ayı’nın ilk günü başlattığı günlük 5 bin ücretsiz iftar yemeği dağıtımında kapasite artırıldı. İçerisinde kavurma, pilav ve tatlı bulunan menüler Ramazan’ın başlangıcından bugüne kadar toplam 47 bin 500 yurttaşa ulaştırıldı.

Tarsus, Toroslar ve Akdeniz ilçelerinde başlayan hizmeti bu hafta Erdemli ve Silifke’ye de ulaştırdıklarını belirten Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığının Günlük yemek sayısı 7 bin 500’lere kadar ulaştı. Hafta sonuna kadar bu sayıyı 10 bine kadar artırılması bekleniyor. Ayrıca 13 ilçemizde de bu hizmetimizi yaygınlaştırarak Mersin’in her yerindeki vatandaşlarına ulaşmayı hedeflemişler. 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi’nin Ramazan Ayı’nda başlattığı ücretsiz iftar yemeği dağıtımları günlük 5 binden 7 bin 500 seviyelerine yükseldi. Bugüne kadar 50 bine yakın yurttaşa, içerisinde kavurma, pilav ve tatlı bulunan menüler ulaştırıldı. Tarsus, Toroslar ve Akdeniz ilçelerinde başlayan hizmete Erdemli ve Silifke ilçeleri de eklendi. Günlük yemek kapasitesinin gelecek haftaya kadar 10 bine çıkarılması ve hizmetin ilerleyen günlerde 13 ilçede yaygınlaştırılması planlanıyor.

Ücretsiz Yemek Dağıtımını Başkan Seçer Duyurmuştu

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Nisan ayı toplantısının ikinci birleşiminde hizmeti duyuran Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, “21 noktada Mahalle Mutfaklarımız hizmete devam edecek. Ayrıca Ramazan Ayı boyunca hafta sonu da dahil olmak üzere her gün 3 ilçemizin 3 mahallesinde ücretsiz yemek dağıtımı yapacağız” açıklamasında bulunmuştu.

Hafta Sonu 15 Bin Yemek Dağıtıldı

İçerisinde kavurma, pilav ve tatlı bulunan menüler, Büyükşehir Belediyesi’nin Aşhanesi’nde günlük olarak hazırlanıyor. Ekipler, araçlara yüklenen paketleri özellikle dezavantajlı mahallelerdeki vatandaşların kapısına kadar ulaştırıyor. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, bugüne kadar toplam 47 bin 500 ücretsiz iftar yemeği dağıtıldığını belirterek, Mersin Büyükşehir Belediyesinin Ramazan’ın ilk gününden itibaren 3 ilçeden başlamak üzere vatandaşlara ücretsiz olarak iftar yemekleri ikramında bulunuyor. Hafta sonu yasaklarını da fırsat bilerek vatandaşlara daha hızlı ve fazla hizmet sunmak adına cumartesi ve pazar günü toplam 15 bin adet yemeği vatandaşlarımıza ulaştırdılar. Erdemli ve Silifke ilçelerini de çalışma listesine eklediler. Vatandaşlardan çok olumlu tepkiler alan Mersin Büyükşehir Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Serdal GÖKAYAZ hayata geçirdiği sosyal projelerden ve vatandaşın memnumiyetinden oldukça huzurlu görev yaptığını söylüyor.

Mersin Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı; hafta sonuna kadar bu sayıyı 10 bine kadar artırmayı düşünüyor.

Gelecek haftaya kadar günlük yemek dağıtım sayısını 10 bine yükseltmeyi amaçladıklarını vurgulayarak, Günlük yemek sayısının 7 bin 500’lere kadar ulaştığını bildirdiler. Ayrıca Mersin’in 13 ilçesin bu hizmeti yaygınlaştırarak Mersin’in her yerindeki vatandaşlarımıza ulaşmak istiyorlar.

Başarılarının devamını diliyoruz.