FLAŞ HABER:
Ana Sayfa BİLİM-SAĞLIK-YAŞAM-TEKNOLOJİ, GÜNDEM 14 Ağustos 2021 187 Görüntüleme

MERSİN Büyükşehir Belediyesi MUTFAK TIRI; SEL Mağdurlarına YEMEK Hizmeti Sunacak

MERSİN Büyükşehir Belediyesi MUTFAK TIRI; SEL Mağdurlarına YEMEK Hizmeti Sunacak

MERSİN Büyükşehir MOBİL MUTFAK TIRI; SEL Mağdurlarına Sıcak Yemek Hizmeti İçin Yola Çıktı

Mersin Büyükşehir Belediyesi, sel bölgesine itfaiye ekiplerinin yanı sıra ‘Mobil Mutfak Tırı’nı da gönderdi. Mobil Mutfak Tırı’nda bölgede hayat normale dönene kadar vatandaşlara sıcak yemek hizmeti sunulacak.

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi; “Biz her zaman afetzede vatandaşlarımızın yanındayız ve yanlarında olmaya devam edeceğiz” açıklaması yaptı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yaşanan her felakette olduğu gibi selde de mağdur olan vatandaşların yanında olarak yaraları birlikte sarıyor. Sel afetinin yaşandığı Sinop ve Kastamonu’ya gönderilen ekip ve araç desteğinin ardından Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Mobil Mutfak Tırı’ da rotasını kuzeye çevirdi.

Selin izlerini silmek için mücadele eden ekiplere ve vatandaşlara sabah, öğle ve akşam olmak üzere 3 öğün yemek hizmeti sunacak olan Büyükşehir’in Mobil Mutfak Tırı, mağduriyet giderilene kadar bölgede kalacak.

Her zaman afetzede vatandaşlarımızın yanındayız”

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi; “Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak ‘Biriz Beraberiz’ diyerek sel bölgesinde mağdur olan vatandaşlarımıza desteğe gidiyoruz. Daha önce yangın ve deprem gibi afetlerden zarar görmüş vatandaşlarımıza destek olduğumuz gibi bu zor zamanlarında selden mağdur olan vatandaşlarımıza da destek amaçlı Mobil Mutfak Tırımızı gönderiyoruz. Biz her zaman afetzede vatandaşlarımızın yanındayız ve yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.

“Kalbimiz onlarla birlikte”

Mobil Mutfak Tırı ile 3 öğün yemek hizmeti vereceklerini sözlerine ekleyen Sosyal Hizmetler Dairesi; “Sabah, öğle ve akşam yiyecek hizmetlerimiz olacak. Kahvaltı, öğle ve akşam yemeği şeklinde. Bugün yola çıkan tırımız en kısa sürede bölgeye ulaşacak. Mağduriyet giderilene kadar afetzedelerin her zaman yanında olacağız. Ülkemizin birçok yerinde, birçok bölgesinde doğal afetlerden zarar gören vatandaşlarımız var. Kalbimiz onlarla birlikte ve biz her zaman onlara desteğimizi sunuyoruz. Yaraları birlikte saracağımızı Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak belirtmek istiyoruz” diye konuştu.