FLAŞ HABER:
Ana Sayfa GÜNDEM, SİYASET HABERLERİ 27 Mayıs 2021 105 Görüntüleme

CHP TARSUS İlçe Başkanı Av. Ozan VARAL; “CHP’li Belediyeler SOSYAL HİZMETLERİNİN Yanı Sıra

CHP TARSUS İlçe Başkanı Av. Ozan VARAL; “CHP’li Belediyeler SOSYAL HİZMETLERİNİN Yanı Sıra ALTYAPI Sorunlarını da ÇÖZÜME KAVUŞTURUYOR”.

Av. Ozan VARAL GAZİPAŞA’da VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, iktidarın pandemi döneminde, vatandaşların çektikleri sorunlara merhem olmak yerine, IBAN numarası ile destek istediğini hatırlatarak, “Cumhuriyet Halk Partili Belediyeler, yaşatılan tüm baskılara ve engellemelere rağmen, sosyal hizmetlerin en güzel örneklerini sergilemektedir. Belediyelerimiz bir taraftan da vatandaşların çektiği altyapı sorunlarını, uygulamaya koyduğu projelerle çözüme kavuşturmaya da devam etmektedir” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü tarafından Gazipaşa’da ikamet eden vatandaşların uzun yıllardır sıkıntısını yaşadıkları yağmursuyu sorununa çözüm olacak tahliye sistemi çalışmalarını yerinde inceleyen CHP İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, mahalle sakinleriyle de bir araya geldi.

MESKİ Doğu İşletmeler Daire Başkanı Önder Yandımata, Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi ve İmar A.Ş. Genel Müdürü Ali Uyan, Tarsus Belediye Meclis üyeleri ve yöneticilerin de katılım gösterdiği gezi ve ziyaretler sırasında vatandaşlara hitaben konuşan Başkan Ozan Varal, Öğretmenler Mahallesi’nden başlayan ve Gazipaşa Mahallesi’ne kadar uzanan proje kapsamında 5 bin metre yağmursuyu tahliye borusu döşendiğini ifade etti.

MESKİ’nin şu an Tarsus’ta onlarca noktada çalışma yürüttüğüne dikkati çeken Başkan Av. Ozan Varal, “Gazipaşa Mahallemiz nüfus yoğunluğu açısından gerçekten büyük bir mahallemiz. Fakat 25-30 yıl boyunca altyapı hizmetlerinden gerektiği şekilde faydalandırılmamış. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Vahap Seçer, kangren haline gelmiş birçok noktada altyapı projelerini uygulayarak, vatandaşların beklentilerini karşılamakta, sorunlarına çözüm bulmaktadır” dedi.

Gazipaşa gibi, on yıllardır ihmal edilen tüm dezavantajlı mahallelerin sorunlarının program dahilinde çözüme ulaştırılacağını belirten Başkan Varal, birlik mesajı vererek, “Dün birbirimize güvendik, bugün diyalogumuz sürüyor, yarınlarda da daha güzel bir kentte ve ülkede yaşayacağımıza hepimizin inanması gerekiyor” şeklinde konuştu.

CHP’li Belediyelerin pandemi döneminde ortaya koyduğu sosyal çalışmaların toplumun tüm kesimlerinin takdirini topladığını kaydeden Başkan Varal, “İşsizlik rakamlarının gün geçtikçe arttığı, esnafların bunalım yaşadığı, emeklinin aldığı maaşı ay sonuna yettiremediği, gençlerin yarınlarında umut görmediği bir süreçte ve özellikle pandemi döneminde, CHP’li Belediyelerin, gıdadan sağlığa, eğitimden yeni doğan bebeğin ihtiyaçlarının karşılanmasına kadar yüzlerce farklı alanda uyguladığı sosyal çalışmalar, toplumun geniş kesimlerinde “İyi ki CHP’li Belediyeler var” söylemlerinin artmasını sağlamıştır. Tarsus’ta da hem ilçe Belediyemiz, hem de Büyükşehir Belediyemiz, bu zorlu süreçte onbinlerce hanenin kapısını çalmış, binlerce esnafın dert ortağı olmuştur, olmaya da devam edecektir” dedi.