FLAŞ HABER:
Ana Sayfa GÜNDEM, SİYASET HABERLERİ 15 Mayıs 2021 266 Görüntüleme

TARSUS CHP İlçe Başkanı Av. Ozan VARAL; “CHP İKTİDARINDA , YAŞANABİLİR TÜRKİYE’DE, ENGELLİLER İÇİN DE DAHA YAŞANABİLİR BİR HAYAT ORTAYA ÇIKACAKTIR” dedi. CHP Engelli Derneklerini Ziyaret Etti

CHP’Lİ YÖNETİCİLERDEN, ENGELLİ DERNEKLERİNE ZİYARET

TARSUS CHP İlçe Başkanı Av. Ozan VARAL; “CHP İKTİDARINDA , YAŞANABİLİR TÜRKİYE’DE, ENGELLİLER İÇİN DE DAHA YAŞANABİLİR BİR HAYAT ORTAYA ÇIKACAKTIR” dedi. CHP Engelli Derneklerini Ziyaret Etti

“CHP İKTİDARINDA ENGELLİ BİREYLERİN SIKINTILARINI 365 GÜN DERT EDİNECEĞİZ VE SORUNLARINI BİZ ÇÖZECEĞİZ”

Toplumun özel gereksinimli kesimi olan engelli bireyler açısından oldukça önem arz eden 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası dolayısıyla, bu yıl pandemi nedeniyle kısıtlı etkinlikler düzenleniyor.

Yaşanan bu sıkıntı dönemde sık sık bireysel ziyaretlerle engelli bireylerin kapılarını çalan Cumhuriyet Halk Partili (CHP) yöneticiler, Dünya Engelliler Haftası dolayısıyla da, Tarsus’ta faaliyette bulunan engelli derneklerine ziyaretler gerçekleştirdiler.

CHP Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, CHP Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi-İmar A.Ş. Genel Müdürü Ali Uyan, Büyükşehir Meclis üyesi Av. Ünzile Kuru, partili ilçe yöneticileri ile Kadın ve Gençlik Kolları yöneticileri, Türkiye Sakatlar Derneği ile Görme Engelliler Derneği’nin Tarsus Şubelerine ziyaret gerçekleştirdiler.

Tarsus Sakatlar Derneği Başkanı Ali Çelik, Talasemi Derneği Başkanı Emine Türkel, Görme Engelliler Derneği Başkanı Fikri Topuz ve üyeler tarafından karşılanan Başkan Ozan Varal ve CHP heyeti, samimi bir sohbet gerçekleştirdiler.

CHP Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, her zaman engelli bireylerin yanlarında olduklarını vurgulayarak, “Özel gereksinimli siz değerli yurttaşlarımızın, hem yaşam koşullarının iyileştirilmesi, hem de sosyal hayata daha fazla uyum sağlaması açısından, partimizin detaylı çalışma programları bulunmakta.

Malum pandemi nedeniyle, toplumun tüm kesimleri ciddi sorunlarla karşılaşmış durumda. Fakat CHP’li Büyükşehir, il ve ilçe belediyeleri, bu süre zarfından sosyal belediyeciliğin, toplumcu anlayışın en güzel örneklerini sergiledi ve sergilemeye de devam etmekte. Bugün Mersin Büyükşehir Belediyemiz, evde sağlık ve bakım hizmetlerinden, yemek ve koli dağıtımına; bunların yanında zorlu süreçte moral-motivasyonun üst seviyelere çıkması adına da kültürel faaliyetlerine uzaktan da olsa devam etmektedir.

Aynı şekilde Tarsus Belediyemizin de siz değerli engelli bireylerimize yönelik koli dağıtımından, farklı dokunuşlara kadar hizmetleri mevcuttur” dedi.

Türkiye’de engelli bireylerin sorunlarının her zaman ihmal edildiğini ve bunun çok üzücü olduğunu ifade eden Başkan Varal,

“İktidarların hatalı politikaları nedeniyle, engelli bireylerin sorunlarına çözüm bulunamamış, aksine sorunlar daha da artmıştır. Maalesef ki AKP iktidarı döneminde bunların daha da çoğaldığı net şekilde görülmekte” şeklinde konuştu.

Tarsus ‘un en özel insanlarıyla bir arada olmaktan çok mutlu olduğunu belirten Varal, “Tüm engelli kardeşlerimiz adına, ülkemizin engelsiz, erişilebilir bir ülke olması için mücadele edeceğiz. Toplumun borçlu olduğu kesimlerle bir aradayız. Engelliler, bir ülkede hayata katılamıyorsa, dahil olamıyorsa, iktidar başarısız olmuştur. Şunu unutmamak gerekir ki herkes engelli adayı. ‘Beni ilgilendirmiyor’ diyen hassasiyet göstermeyen hiçbir yönetici başarılı olamaz. Sizler, bizim başımızın tacısınız” dedi.

Başkan VARAL; “Elbette umutsuzluğa kapılmaya gerek yok. CHP iktidarında engelli bireylerin sıkıntılarını 365 gün dert edineceğiz ve sorunlarını biz çözeceğiz” vurgusunda bulunan ilçe Başkanı Av. Ozan Varal, “Bugün ülke nüfusunun %60’ından fazlasının yaşadığı yerleşim yerlerinde CHP’li yerel yönetimler iş başında. Her biri birbirinden değerli başkanlarımız görev başında. Rantı kesen, şişirme faturaları ortadan kaldıran, kamu kaynaklarını birilerinin cebine akmasına ket vuran CHP’li belediyelerimiz, bunları halkına sosyal hizmet olarak ulaştırmakta, belediye ile halk arasında gönül köprüleri kurmaktadır” diye konuştu.

Başkan Varal, “Siz değerli engelli bireylerimizin yaşadıkları sorunların asgari düzeye inmesi en büyük arzumuz. Daha yaşanabilir Türkiye’de, engelliler için de daha yaşanabilir bir hayat ortaya çıkacaktır. Bunu da el birliğiyle başaracağız. Dünya Engelliler Haftası’nın sağlık ve umut dolu yarınlara vesile olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Başkan Ozan Varal ve CHP’li yöneticiler, dernek başkan ve yöneticilerine, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin pandemi sürecinde evde kalan vatandaşlara moral sağlamak amacıyla Türkiye’nin birbirinden değerli yazarlarına ait öykülerin derlendiği ‘Evde Kalmış Mersinlilere Öyküler’ adlı bir kitabı ve çeşitli armağanları verdiler.