FLAŞ HABER:
Ana Sayfa GÜNDEM 17 Mayıs 2021 291 Görüntüleme

TARSUS CHP 14 MAYIS Dünya Eczacılık Günü Dolayısıyla Hafta Sonu Eczane Ziyaretlerinde Bulundu

TARSUS CHP 14 MAYIS Dünya Eczacılık Günü Dolayısıyla Hafta Sonu Eczane Ziyaretlerinde Bulundu

“ECZACILAR TÜM OLUMSUZLUKLARA RAĞMEN CANLA, BAŞLA HİZMET ETMEYE DEVAM EDİYOR”

“DERDE DERMAN OLMAYA ÇALIŞAN ECZACILARIMIZIN ECZACILIK GÜNÜ KUTLU OLSUN”

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Tarsus İlçe Başkan Av. Ozan Varal ve partili yöneticiler, 14 Mayıs Dünya Eczacılık Günü dolayısıyla, nöbetçi eczaneleri ziyaret ederek, hem günlerini, hem de bayramlarını kutladılar.

CHP Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi-İmar A.Ş. Genel Müdürü Ali Uyan, Tarsus Belediye Meclis Üyesi Ecz. Ayşe Sayar Cantutumlu, İlçe Başkan Yardımcısı Ecz. Selahattin Şahin, Eczacılık Günü dolayısıyla Tarsus’ta nöbetçi eczacıları ve eczane çalışanlarını ziyaret ettiler.

İlçe Başkanı Ozan Varal, “Derde derman olmaya çalışan eczacılarımızın günleri kutlu olsun” dedi. Ziyaretlerde eczacılara Büyükşehir Belediyesi tarafından özel olarak hazırlanan bayram şekerleri ikram edilip, gül takdim edildi.

ORTAK AÇIKLAMA YAPTILAR

Gün dolayısıyla ortak açıklama yapan CHP İlçe Başkan Yardımcısı Ecz. Selahattin Şahin ile Tarsus Belediye Meclis Üyesi Ecz. Ayşe Sayar Cantutumlu, “Eczaneler birinci basamak sağlık kuruluşu olmanın, ilaç ve sağlık konusunda verdiği danışmanlığın ötesinde, mahallesindeki amcaların, teyzelerin, öğrencilerin, çocukların sağlık dışında birçok konuda başvurduğu ve karşılıksız çözümler bulduğu merkezlerdir.

Meslektaşlarımız şartlar ne olursa olsun, içinde bulunduğu olumsuzlukları yok sayıp canla başla hizmet etmeye devam etmektedir. Özellikle içinde bulunduğumuz pandemi döneminde eczacılarımız ve eczane çalışanları ciddi emek harcamışlardır.

Elbette eczacılık mesleğinin sorun ve beklentileri bulunmaktadır.

Pandemide hayatını kaybeden meslektaşlarımızın meslek şehidi kabul edildiği, sağlık zincirinin en önemli halkalarından eczacılara hak ettiği değerin verildiği, nöbetlerde can güvenliğinin sağlandığı, muayene ücreti tahsildarlığının ortadan kaldırıldığı, kendisinden kaynaklanmayan hataların, maddi bedelinin eczacıya ödetilmediği günler görmek istiyoruz.

Pandemi sürecinde hayatını kaybeden meslektaşlarımızı bir kez daha saygıyla anarken, hastaya umut olma sorumluluğunun her zaman bilincinde olan, toplum sağlığı ve kamu yararını her şeyin üstünde tutan tüm eczacı meslektaşlarımızın 14 Mayıs Eczacılık Günü’nü kutlarız” dediler.