FLAŞ HABER:
Ana Sayfa GÜNDEM 12 Mayıs 2021 247 Görüntüleme

TARSUS BELEDİYESİNİN DAYANIŞMA AĞINA ÜRETİCİ DE DESTEK VERİYOR ÜRETİCİ BAĞIŞLIYOR, BELEDİYE YURTTAŞLARA ÜCRETSİZ ULAŞTIRIYOR

TARSUS BELEDİYESİNİN DAYANIŞMA AĞINA ÜRETİCİ DE DESTEK VERİYOR

ÜRETİCİ BAĞIŞLADI, BELEDİYE YURTTAŞLARA ÜCRETSİZ ULAŞTIRDI

Tarsus’ta bir üretici tarlasındaki ürünü Tarsus Belediyesine bağışladı. Belediye de bağışlanan ürünü şehirdeki 6 Halk Market aracılıyla yurttaşlara ücretsiz dağıttı. Halk Marketlerin önündeki standa “Tarsuslu Üreticimizin Hediyesidir” notu da yazıldı.

Tarsus Belediyesi, tam kapanma sürecinde çalışamayan, gündelik geliri kesilen yurttaşların temel gıda maddelerine ulaşabilmesi için seferber oldu. Başkan Dr. Haluk Bozdoğan’ın talimatıyla belediye ekipleri Tarsuslu üreticilerin meyve ve sebze satın aldı, onlarca ton meyve ve sebzeyi yurttaşların evine ulaştırdı.

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın bu dayanışma çabasına Tarsuslu üreticiler de duyarsız kalmadı.

Kendine ait arazide oldukça geniş alana lahana eken bir üretici, tarladaki ürünü hiçbir bedel talep etmeden Tarsus Belediyesine bağışladı.

Tarsus Belediyesi personeli ve araçları seferber edildi, ürün tarladan toplandı ve kent genelindeki 6 Halk Market’e bırakıldı. Lahanalar buradan Tarsuslulara ücretsiz olarak ulaştırıldı.

Tarsus Belediyesi, dayanışmaya katılan üreticiye teşekkür etti. Halk Marketlerin önüne “Tarsuslu üreticimizin hediyesidir” notu da yazıldı, yurttaşlar dayanışma ağından haberdar edildi.