FLAŞ HABER:

TARSUS Belediyesi Şehir Tiyatrosu “ÇEHOV VODVİL” Tiyatro Oyununu AKSARAY’da Oynadı

TARSUS ŞEHİR TİYATROSU, ‘ÇEHOV VODVİL’ OYUNU İLE AKSARAYLI İZLEYİCİLERLE BULUŞTU

Tarsus Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun beğenilerek izlenen oyunu ‘Çehov Vodvil’ turne kapsamında Aksaray Kültür Merkezi’nde sahnelendi. Aksaray atmosferinde seyirciyle buluşan Çehov Vodvil oyunu izleyicilerden büyük beğeni topladı

Turne kapsamında Aksaraylı tiyatroseverlerle buluşan Tarsus Şehir Tiyatrosu, Çehov Vodvil oyunu ile yoğun ilgiyle karşılandı.  Eğlenceli diyaloglarıyla sanatseverlere keyifli bir seyir sunan “Çehov Vodvil” gecenin sonunda izleyenler tarafından ayakta alkışlandı.

AYAKTA ALKIŞLANDILAR

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin konuğu olarak Aksaray Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyun tiyatroseverlerin yoğun ilgisiyle karşılandı. Reji ve dramaturji çalışmalarını Nihat Çapar’ın yaptığı oyunda Murat Çapar, Özmen Güvençli, Derya Güneri, Hacer Öner, Ertan Rüstem ve Ozan Karabulut rol aldı. Anton Pavloviç Çehov’un iki oyunundan derlenen ‘Çehov Vodvil’ oyunuyla izleyicinin karşısına çıkan Tarsus Şehir Tiyatrosu, Aksaray izleyicilerinden tam not aldı.

Tarsus Şehir Tiyatrosu olarak Aksaray halkı tarafından yoğun ilgiyle karşılandıkları için çok mutlu olduklarını ifade eden Tarsus Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Murat Çapar; ‘’Bugün Aksaray’da Çehov Vodvil oyunumuzu sahnelediğimiz ve siz değerli izleyicilerimizle buluştuğumuz için çok mutluyuz. Rus edebiyatının öncü ve ünlü isimlerinden olan Anton Çehov’un iki oyunundan derlenen Çehov Vodvil oyunumuz, tiyatro seyircisinin keyifle izleyebileceği, güldürü ve dinamik yönü ağır basan bir oyunumuz. Biz Aksaray’a davet edildiğimizde sizlerle buluşacağımız ve oyunumuzu sahneleyeceğimiz için çok heyecanlandık. Bugün bizleri sizler ile buluşturan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Aksaray Şubesi’ne ve bizleri izlemeye gelen siz değerli seyircilerimize çok teşekkür ederiz. Ayrıca sanata verdiği destek ile bilinen Tarsus Belediye Başkanımız Dr. Haluk Bozdoğan’a bizlere bu imkânı sağladığı için teşekkür ederiz. Tarsus Şehir Tiyatrosu olarak sanatın sınırlarını aşan tüm güzelliklerin bizleri sizler ile ebediyen buluşturması temennilerimizle, Tarsus Şehir Tiyatrosu ekibi olarak hepinize şükranlarımızı sunarız. ’’dedi.

‘’BU TARZ OYUNLARIN TÜM ÜLKEYE YAYILMASI GEREKİYOR’’

Aksaray’da Çehov Vodvil oyununu izlediği için memnuniyetini belirten seyirci,’’ Aksaray’a, Tarsus Şehir Tiyatrosu’ndan bir oyun geldiğini duyunca çok mutlu olduk. Biz üniversite öğrencileri olarak Çehov Vodvil oyununu izlerken çok keyif aldık. Öncelikle bu muhteşem oyunu bizlerle buluşturduğu için Tarsus Belediyesi Şehir Tiyatrosuna ve muhteşem oyuncularına çok teşekkür ederiz. Uzun zamandır izlediğim, her duygunun her düşüncenin çok güzel işlendiği bir oyundu. İzlerken her dakikasında çok keyif aldım. Bu tarz oyunların tüm ülkeye yayılması gerekiyor. Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’a bizlere Aksaray’da Tarsus Şehir Tiyatrosu ile buluşturma imkanı sağladığı için ayrıca teşekkür ederiz. ‘’ diye konuştu.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Aksaray Şube Başkanı Utku Tarakçı, ‘’ Tarsus Belediyesi Şehir Tiyatrosu ile tanıştığımız için çok mutluyuz. Çehov Vodvil oyununu ilk izlediğimizde çok beğendik ve Aksaray’da da sahnelenmesini istedik. Burada oldukları ve bizleri bu oyunla buluşturdukları için emeği geçen herkese teşekkür ederiz. ‘’ diye konuştu.

Tarsus Belediyesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü