FLAŞ HABER:
Ana Sayfa GÜNDEM, YEREL GÜNDEM 23 Nisan 2021 302 Görüntüleme

TARSUS Belediye Başkanı Dr. Haluk BOZDOĞAN’dan 23 NİSAN’da ANLAMLI PROJE – Dr. Haluk BOZDOĞAN 23 Nisan’a Çocukların Yüreğini Kattı

TARSUS Belediye Başkanı Dr. Haluk BOZDOĞAN’dan 23 NİSAN’da ANLAMLI PROJE 

 Dr. Haluk BOZDOĞAN 23 Nisan’a Çocukların Yüreğini Kattı

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk BOZDOĞAN yıllardır Köylerde çalıştığı meslek hayatında tanık olduğu eksiklikleri gidermeye çalışıyor. Kırsal kesimlerde yaşayan çocuklara okul öncesi eğitim çağında olan ve eğitimden yararlanamayan çocuklara “Köyüm Uzakta Öğretmenim Yanımda” projesini hayata geçirdi.

Bu Proje ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında 23 Nisan’a Çocukların Kendi Yüreğini Kattı

Tarsus Belediyesi Kreş Müdürlüğü, Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü ve Veterinerlik İşleri Müdürlüğü işbirliği ile hayata geçirilen proje kapsamında kırsal mahallelerdeki çocukların eğitim alması amaçlanıyor. Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın da yapılandırarak her türlü katılım sağladığı projede, belediye bünyesinde görev yapan çocuk gelişimi öğretmenleri tarafından çocuklara yönelik eğitici oyunlar oynamanın yanı sıra ailelere de çocuk gelişimiyle ilgili seminer verildi.

Proje ile çocuklara, boyama, Türkçe dil etkinliği, eğitici ve öğretici oyunlar, beceri çalışmalarına yönelik birçok eğitim, kuma yazma etkinliği olarak çizgi çalışması, nokta birleştirme, kavramlar, şekiller, renkler ve sayılar öğretiliyor. Ayrıca, serbest zaman etkinliği olarak psikomotor gelişimini desteklemek amacıyla çocuklara, oyun hamuru oynatılıyor.

Başkan Bozdoğan, 23 Nisan’ı karşılayan proje kapsamında çocuklarla bir araya gelerek hediye ettiği boyama kitaplarını onlarla birlikte boyadı. Çocuklarla birlikte 23 Nisan’a yüreklerindeki sevgiyi, paylaşımı, kardeşliği katarak, 23 Nisan’ı çocuklara armağan eden Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve Milli Mücadele Şehitlerini, Gazilerini saygıyla anıp, 23 Nisan’ın önemini konuştular. Çocuklara çeşitli hediyeler veren Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk BOZDOĞAN, minik yüreklerin yüzlerini güldürüp onları mutlu etti.