FLAŞ HABER:
Ana Sayfa BİLİM-SAĞLIK-YAŞAM-TEKNOLOJİ, GÜNDEM 10 Haziran 2021 281 Görüntüleme

MERSİN Büyükşehir Belediyesi; KALDIRIMLARI YENİLENİYOR, AĞAÇ DİPLERİNE KOMPOZİT IZGARALAR YERLEŞTİRİYOR

MERSİN Büyükşehir Belediyesi; KALDIRIMLARI YENİLENİYOR, AĞAÇ DİPLERİNE KOMPOZİT IZGARALAR YERLEŞTİRİYOR.

Büyükşehir, yol ve kaldırımlarını yenilediği caddeleri güzelleştiriyor. Hastane Caddesi’nde yapılan yol ve kaldırım yenileme çalışmalarının ardından ağaç diplerine yerleştirilen kompozit ağaç dibi ızgaraları ile hem ağaç kökleri insan kaynaklı atıklardan korunuyor hem de daha estetik bir görüntü oluşturuluyor.

BÜYÜKŞEHİR’İN HASTANE CADDESİ’Nİ YENİLEME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Akdeniz ilçesi sınırları içerisinde bulunan ve yenileme kapsamına aldığı caddelerde çalışmalarını sürdürüyor. Bir süredir devam eden yol ve kaldırım yenileme çalışmaları ile yıllardır deforme olmuş yol ve  kaldırımlar standartlara uygun, daha estetik ve konforlu bir  hale getiriliyor. Yenilenen kaldırımların estetik hale getirilmesi için de Park ve Bahçeler Dairesi ekipleri devreye giriyor.

Büyükşehir ekiplerinin program dahilinde yürüttüğü çalışmalar kapsamında yol ve kaldırımlar önce yenileniyor. Gerekli alt ve üst yapı işlemleri tamamlandıktan sonra caddelerin daha estetik ve güzel görünmesi için Park ve Bahçeler Dairesi çalışmalarına başlıyor.

Hem ağaç dipleri korunuyor hem estetik bir görüntü oluşuyor

Yetkililer; “Amacımız daha estetik bir görüntü sağlamak”.

Akdeniz ilçesinde bulunan ve bir süre önce yenileme çalışmalarının tamamlandığı Hastane Caddesi’nde Park ve Bahçeler Dairesi ekipleri, ağaç diplerine kompozit ızgaralar yerleştiriyor. Kompozit ağaç dibi ızgaraları hem ağaç köklerini insan kaynaklı atıklardan koruyor hem de daha estetik bir görüntü oluşturuyor.

Söz konusu caddede çalışmalarını tamamlayan ekipler daha sonra Fasih Kayabalı, Fatih, Cengiz Topel ve Çakmak Caddelerinde de aynı uygulamayı yapacak. Çalışmalar, yenilenen tüm caddelerde sürdürülecek.