FLAŞ HABER:
Ana Sayfa ETKİNLİKLER, GÜNDEM, Kutlamalar, SİYASET HABERLERİ, YEREL GÜNDEM 10 Eylül 2022 39 Görüntüleme

CHP’nin Kuruluşunun 99. Yıl Dönümünde TARSUS CHP Kutlama Yaptı

CUMHURİYET HALK PARTİSİ 99 YAŞINDA

TARSUS İLÇE BAŞKANI AV. OZAN VARAL: “CHP, ÜLKEMİZİN KURULUŞ MAYASINI OLUŞTURAN BİR PARTİDİR”

TARSUS CHP’DEN, ATATÜRK ANITINA KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ ÇELENGİ

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) kuruluşunun 99. yıl dönümünü kutluyor. Kuruluş yıl dönümü dolayısıyla CHP Tarsus İlçe Örgütü tarafından Atatürk anıtına çelenk bırakılıp, saygı duruşunda bulundu ve ardından İstiklal Marşı okundu.

Kutlama programına Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, geçmiş dönem Mersin Milletvekili Ali Oksal, İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, Büyükşehir ve Tarsus Belediyesi Meclis üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları yöneticileri, üyeler ve vatandaşlar katılım gösterdi.

Anıta çelenk sunumu ile başlayan programda konuşan İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, “Kurtuluş mücadelesinin ve kuruluş iradesinin siyasi önderi Cumhuriyet Halk Partisi 99 yaşında. Bugün bu tarihi mirası coşkuyla kutlamak ve Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını hep birlikte inşa etme kararlılığımızı bir kez daha güçlü bir sesle beyan etmek için buradayız.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 9 Eylül 1923 tarihinde siyasi faaliyetlerine başlayan Cumhuriyet Halk Partisi, ülkemizin kuruluş mayasını oluşturan ve genç Cumhuriyet’i demokrasiye hazırlayan bir partidir” dedi.

“Saraya karşı milletin kayıtsız şartsız egemenliğinin iradesini esas alan Cumhuriyetimizi yeniden ortak bir değer haline getirmek, demokrasi ile taçlandırmak bugün her şeyden daha öncelikli bir görevdir” ifadesini kullanan İlçe Başkanı Varal, konuşmasında özellikle demokrasi ve adalet vurgusu yaptı.

Varal, “Cumhuriyetimizin yüz yıla yaklaşan tarihinin son yılları maalesef büyük bir yıkıma yol açan Tek Adam Rejiminin talan düzeni ile geçmiştir. Demokrasiyi, adaleti, kalkınmayı yok sayan talan ve tek adam rejiminin sonucunda çok boyutlu bir buhranın ağır tahribatı yaşanmaktadır. Milyonları yoksulluğa mahkum eden bu yolsuzluk düzeni, bir avuç imtiyazlıya ciddi servet transferleri yaparak, halkın olan tüm kaynakları küçük bir sınıfın elinde toplamış, eşitsizlikleri derinleştirmiş, güvencesizliği artırmıştır.

Ancak umutsuzluğa yer yok! Talan ve tek adam rejiminin ülkemizi sürüklediği bu çok yönlü buhrandan güçlendirilmiş parlamenter sistemi kurarak, Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak, egemenliği tekrar kayıtsız şartsız millete devrederek, hukukun üstünlüğüne dayalı hukuk devletini kurarak ve hepimizin birlikte zenginleşeceği üretim ekonomisini ve sosyal devleti inşa ederek çıkacağız” şeklinde konuştu.

CHP’nin toplumsal barışı tesis etme noktasında tarihi sorumluluk üstlendiğini belirten Başkan Ozan Varal, “Önümüzdeki dönem, talan ve tek adam rejiminin bu ağır tahribatına, bu derin buhrana karşı tüm toplumsal kesimlerle yanıt üreteceğimiz önemli bir tarihi eşiktir. CHP olarak, demokratik ve müreffeh geleceği halkımızla birlikte inşa etme ve toplumsal barışı tesis etmenin tarihi sorumluluğunu taşıyoruz. Tüm hakları yok eden ve toplumu ayrıştırarak kutuplaştıran bugünün iktidarının yıkıcı siyasi anlayışının yerine kamu yararını gözeten, toplumsal barışı güvence altına alacak aydınlık bir geleceği el birliği ile kuracağız” dedi.

İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Cumhuriyetimizin İkinci Yüzyılında, demokrasi, adalet, üretim ekonomisi, sosyal devlet ve sürdürülebilirliği merkezine alan, toplumsal barışı ve kamu yararını güvence altına alan bir siyaseti inşa etmek idealiyle durmaksızın çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz.

Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracak, hak temelli bir kalkınma hamlesi ile herkesin zenginleştiği ve refaha kavuştuğu, güvenceli ve insan onuruna yakışır bir geleceği kuracak tarihsel mirasa, birikime, gelecek vizyonu ve siyasi iradeye de sahiptir.

Cumhuriyet Halk Partisi, 99. Kuruluş Yıl Dönümünde yine halkımızın umut kaynağı olmanın getirdiği onurlu sorumluluğun bilincindedir. İkinci yüzyılına giren Cumhuriyetimiz, milletin iradesi ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin gelecek vizyonu ile yeniden dünyanın saygın bir ülkesi haline gelecektir.

Sorumluluğumuz büyük. Kararlıyız.

Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti, yine onun eseri olan Cumhuriyet Halk Partisi tarafından yüceltilerek yoluna devam edecektir.

Kuruluş Yıl Dönümümüz kutlu olsun” dedi.