FLAŞ HABER:
Ana Sayfa GÜNDEM 25 Haziran 2021 339 Görüntüleme

CHP Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan VARAL; Mersin Büyükşehir’in HALİTAĞA ve EGEMEN Hattındaki 22 Km’lik Asfalt Çalışmasıyla ilgili Yöreyi Ziyaret Etti

CHP Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan VARAL; Mersin Büyükşehir’in HALİTAĞA ve EGEMEN Hattındaki 22 Km’lik Asfalt Çalışmasıyla ilgili Yöreyi Ziyaret Etti

BÜYÜKŞEHİR’İN HALİTAĞA-EGEMEN HATTINDAKİ 22 KİLOMETRELİK ASFALTLAMA ÇALIŞMALARINDAN VATANDAŞLAR MEMNUN

CHP İLÇE BAŞKANI AV. OZAN VARAL: “BELEDİYELERİMİZ, ALTYAPI ÇALIŞMALARIYLA GÖNÜL KÖPRÜLERİ KURUYOR”.

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, Mersin Büyükşehir ve Tarsus Belediyesi’nin, ovadan kırsala, merkez mahallelerden dezavantajlı yerleşim bölgelerine kadar onlarca noktada yürüttüğü altyapı çalışmalarıyla vatandaşların takdirini topladığını ve gönül köprüleri kurduğunu söyledi.

CHP İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi-İmar A.Ş. Genel Müdürü Ali Uyan, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Adil Bal, İlçe Yöneticileri ve Gençlik Kolları üyeleri, Halitağa, Akarsu, Egemen, Baharlı, Kelahmet mahallelerinde muhtarlar ve vatandaşlarla buluştu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol-Asfalt Birimi ekipleri tarafından yürütülen ve onlarca yerleşim biriminde yaşayan yurttaşların kullandığı 22 kilometre uzunluğundaki Halitağa-Egemen arası grup yolunda tamamlanan asfaltlama çalışmasını yerinde inceleyen Başkan Ozan Varal’a ve beraberindeki heyete, MESKİ yetkilileri de eşlik etti.

 

Büyükşehir Belediyesi ile Tarsus Belediyesi’nin, mahallelerin öncelikli ihtiyaçlarına göre program yapıp, ardından uygulama aşamasına geçtiğine dikkati çeken Başkan Ozan Varal, “Halitağa-Egemen arası grup yolumuzda, onlarca yıldır ihmal edilmiş bir yoldu. Ova bölgemizde bulunan birçok mahallemizde yaşayan insanlarımız ve tarımsal faaliyetler için emek harcayan çiftçilerimiz bu yolu sıklıkla kullanıyor. Yolda yapılan zemin iyileştirme faaliyetinin ardından, Başkanımız Vahap Seçer’in yakından takip ettiği çalışma ile yol sathi asfalt olarak kaplandı. Tüm vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

 

Halitağa Muhtarı Murat Zorlu, Akarsu Muhtarı Engin Elmacı, Egemen Muhtarı Aydan Koyuncu, Baharlı Muhtarı Zafer Cüm ve Kelahmet Mahalle Muhtarı Turhan Turaç’ı tek tek ziyaret eden Başkan Ozan Varal, ziyaretlerde yaptığı konuşmalarda, “Vatandaşlarımız CHP’li Belediyelerin hizmetlerinden, katkılarından memnun, merkezi hükümetin destek adı altında vermeye çalıştığı paralardan, ektiği ürünün para etmemesinden mutsuz.

Tarsus’ta yaşayan her bir yurttaşımıza söz, CHP iktidarı halkın iktidarıdır ve halkın iktidarında yüzler hep gülecek. Yereldeki başarılarımız ise bizi genel iktidara taşıyacaktır” diye konuştu.

 

Ova mahalleler için sorun teşkil eden içmesuyu konusunda da MESKİ’nin ardı ardına çalışmalar yürüttüğüne dikkati çeken Başkan Varal, “Akarsu ve Kelahmet Mahallelerimizi Berdan Barajı içme suyuna kavuşturduk. Aynı şekilde içme suyu konusunda sıkıntı yaşayan diğer yerleşim birimlerimiz içinde proje çalışmaları yürütülüyor” dedi.

 

Ziyaretler sırasında yapılan hizmetlerden dolayı muhtarlar, Başkan Vahap Seçer’e ve emeği geçenlere tek tek teşekkür ederken, bölge çiftçisinin yaşadığı sıkıntılarda gündeme geldi.

 

Çiftçilerin “Mazot ve gübre fiyatlarını düşürsünler, biz başka destek istemiyoruz” söylemleri üzerine konuşan CHP Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, “İktidar tarımda bir türlü dikiş tutturamadığı adımları atmaya devam ediyor. Şunu unutmasınlar, Türkiye’de çiftçiyi öldürürsen, hayat damarını kesmiş olursun. Gelinen noktada AKP’nin bu ülkeye vereceği bir şey kalmamıştır, aksine her geçen gün çok şeyi alıp götürmektedir. Bu nedenle bir kez daha seslendiriyoruz ve erken seçim istiyoruz” ifadelerini kullandı.