FLAŞ HABER:
Ana Sayfa GÜNDEM, SİYASET HABERLERİ, YEREL GÜNDEM 2 Haziran 2022 237 Görüntüleme

CHP TARSUS İlçe Başkanlığı Av. Ozan VARAL Öncülüğünde, CHP Genel Merkezinde

CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU, TARSUS İLÇE BAŞKANI VARAL’I KABUL ETTİ

KILIÇDAROĞLU: “DAYANIŞMA EKMEĞİ, ÖRNEK OLACAK BİR PROJEDİR”

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Tarsus ilçe örgütü tarafından uygulanan ‘Dayanışma Ekmeği Projesi’nin, ülkenin içine sürüklendiği ekonomik darboğaz döneminde örnek bir davranış olduğunu söyledi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, partisinin Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal’ı, TBMM’deki makam odasında kabul etti.

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, Tarsus ilçe Kadın Kolları Başkanı Belda Boroğlu ve İlçe Gençlik Kolları Başkanı Adil Bal’ın da hazır bulunduğu ziyarette, Başkan Ozan Varal, bağışlanan unların, gönüllü kadınlar tarafından yufka ekmek yapılarak vatandaşlara ulaştırıldığı ‘Dayanışma Ekmeği Projesi’ ile ilgili bilgiler verdi.

‘HİÇBİR ÇOCUK YATAĞA AÇ GİRMEYECEK’

Ülkenin içine sürüklendiği durumdan çıkışın erken seçim olduğunu yineleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hergün gelen zamlar nedeniyle yurttaşların, en temel ihtiyaçlarını dahi karşılayamaz duruma getirildiğini belirtti.

Cumhuriyet Halk Partili Belediyelerin sosyal projeleriyle vatandaşların yanlarında olduklarını söyleyen Genel Başkan Kılıçdaroğlu, “Örgütlerimiz de gerçekten güzel çalışmalara imza atıyorlar. Tarsus İlçe örgütümüz tarafından uygulanan ‘Dayanışma Ekmeği’ çalışması örnek bir proje. Emeği geçen herkesi kutluyorum. Tarsus bizler için özel bir yer.

Her zaman söylediğimiz gibi CHP iktidarında hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecektir. Belediyelerimiz ve örgütlerimiz yaptıkları örnek çalışmalarla bunu göstermişlerdir” dedi.

GENEL BAŞKANA YUFKA EKMEK GÖTÜRÜLDÜ

Yoğun programına rağmen kabulünden dolayı Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkürlerini ileten İlçe Başkanı Av.Ozan Varal ise Tarsus’tan götürdüğü yufka ekmeklerden ikram etti.

Tarsus İlçe Örgütü olarak programlı şekilde sürekli mahalle ziyaretlerinde bulunduklarını ifade eden İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, “Gittiğimiz her yerde aile destekleri sigortasını anlatıyoruz. Mersin Büyükşehir Belediyemizin destekleriyle köylerimizde ‘Köy Şenlikleri’ düzenleyerek, sosyal içerikli, eğitici, öğretici ve eğlenceli aktiviteler gerçekleştiriyoruz. Toplantılar düzenliyoruz ve toplumun her kesimleri ile görüşerek düşüncelerini alıyoruz; projelerimizden ve çalışmalarımdan bahsediyoruz” şeklinde konuştu.

Başkan Varal, “Partimizin iktidar yolculuğunda İlçe örgütümüz, Cumhuriyetimizin temel değerlerinden taviz vermeden, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği yolda birlik ve beraberlik içinde yürümeye devam edecektir” dedi.

Ziyarette, İlçe Başkanı Av. Ozan Varal tarafından, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na ilçe örgütü faaliyet raporu teslim edildi.

Başkan Varal, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na Tarsus‘ta ki örgüt çalışmaları konusunda bilgilendirme raporu vererek Tarsus‘a davet etti ve bu pazar dahi yapılacak bir seçime ilçe yönetimi, kadın, gençlik kolları, mahalle temsilcileriyle, sandık görevlileriyle birlikte hazır olduklarını belirtti. Ayrıca, Tarsus‘un değerlerinden Kültür ve Turizm Bakanlığı Geleneksel El Sanatları Sanatkarı Kündekari Nezihi Ünal Demirtaş tarafından işlenen el emeği ahşap oyma St. Paul Kuyusu tablosu, Genel Başkana sunuldu.

Başkan Varal, ayrıca Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun ve Veli Ağbaba ile İzmir Milletvekili, Kurumsal İletişimden Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Tuncay Özkan‘ı makamlarında ziyaret etti.

CHP İlçe Başkanı Varal ve beraberinde ki heyet, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun haftalık grup toplantısına katılarak, gündeme dair yaptığı önemli açıklamaları da dinlediler.