FLAŞ HABER:
Ana Sayfa GÜNDEM, SPOR HABERLERİ, YEREL GÜNDEM 12 Mayıs 2022 240 Görüntüleme

BOZDOĞAN, “Tarsus İdman Yurdu Kentimiz İçin Büyük Bir Değerdir”

BAŞKAN BOZDOĞAN,’’TARSUS İDMAN YURDU KENTİMİZ İÇİN BÜYÜK BİR DEĞERDİR’’

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda meclis üyeleri ve kamuoyuna seslenerek, 35 yıl aradan sonra büyük bir başarı elde etmiş olan kentin takımı Tarsus İdman Yurdu’na destek istedi. Gerçekleştirilen meclis toplantısında yarın Play-Off maçına çıkacak olan Tarsus İdman Yurdu’nun her daim yanında olduklarını belirten Başkan Bozdoğan, sosyal medya üzerinde müdürlüklere gelen çeşitli eleştirilere de cevap verdi.

Tarsus Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı 5. Birleşimin 2. Oturumu Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan Başkanlığında Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirildi. 2 maddeden oluşan gündemde komisyondan gelen evraklar bir oy birliği, bir oy çokluğu ile kabul edildi. Dilek ve temenniler bölümünde Uluslararası Hemşireler Gününü kutlayan Başkan Bozdoğan aldığı başarılarla gündemden düşmeyen Tarsus İdman Yurdu ile ilgili de konuştu. Başkan Bozdoğan kent genelinde takıma destek olunması gerektiğini belirtti. Uzun bir aradan sonra büyük başarılar elde eden Tarsus İdman Yurdu’nun her daim yanında olduklarını belirten Başkan Bozdoğan, takımın bu büyük başarısının kentin değerlerine önemli bir katkısı olduğunu, şehrin markalaşmasında büyük payı olacağını ve destek olunmasını gerektiği kaydetti. Bakan Bozdoğan, grupta ilk beşe girerek Play- Off maçı oynamaya hak kazanarak yarın Amedspor ile karşılaşılacak olan maça meclis üyelerini ve tüm Tarsus halkını davet ederek, ‘’ Yarın önemli bir günümüz var, Tarsus İdman Yurdumuz 12. 05.2022 tarihinde saat 20.00’da ilk Play- Off maçına çıkacak, meclis üyelerimizin ve tüm Tarsuslu hemşerilerimizin orada bulunması ve katılımı isteriz. Hep beraber takımımıza destek olmalıyız ’’diye konuştu.

 BAŞKAN BOZDOĞAN,’’TARSUS İDMAN YURDU’NA DESTEK OLUNMALIDIR’’

Başkan Bozdoğan Amed Spor için Diyarbakır’da yayınlanan bir mesajı okudu; ‘’Bugün elime bir evrak geçti, Play-Off maçı öncesi verilen moral desteği için gelen bir evrak, Evrakta,  Ticaret ve Sanayi Odası, Sanayi Odası Kadın Meclisi, Baro, Sanayici ve İş İnsanları Derneği, İş Kadınları Derneği, Tabip Odası, Ticaret Borsası, Ortadoğu Sanayici ve Girişimci İş İnsanları Derneği, İş Kadınları Derneği, Esnaf ve Sanatkârlar Odası, İnşaat Müteahhitleri Derneği, Organize Sanayi Bölgesi, İş Adamları ve Yöneticiler Derneği, Koordinasyon Kurulu ve Bileşenleri, Mali Müşavirler Odası, Diş Hekimleri Odası, Optisyenler Odası, Eczacılar Odası kıymetli Başkan ve Temsilcileriyle, Spor Taban Birlikleri temsilcilerine teşekkür ederiz”. Ama Tarsus değil, Amedspor, başına hepsinin de Diyarbakır’ı eklemişler. Daha bizim Tarsus’tan maalesef, maddi desteği bir yana bırakın da, manevi bir destek veren sayısı bile çok az. Bu kentin bileşenlerinin bir araya gelmesi gerekiyor. Zamanında dipsiz kuyu diye bu takım bu hale getirildi. Bugün oyuncularımıza Play- Off maçları için primlerini götürüp teslim edeceğiz. Bu kentin bazı değerlerine, Cumhuriyet ile eşit bu değerlerine sahip çıkması gerekiyor. Bugün ortada bu kadar önemli bir başarı var ve bu takım 35 yıldan sonra böyle bir başarı yakalamış. Belki de takımımız şampiyon olduğu takdirde bir yerde Tarsus’un markalaşmaya gitmesine de katkısı olacak. Bu çok önemli bir değerdir. Takımımız büyük başarılar elde ederek hepimizi gururlandırmıştır. Prim vermekten bahsedenler, tam destek diyenler üstüne düşeni yapmalıdır’’ diye konuşarak Tarsus İdman Yurdu’na destek istedi.

BAŞKAN BOZDOĞAN ELEŞTİRİLERE CEVAP VERDİ

Tarsus Belediyesi Müdürlüklerine gelen çeşitli eleştirilere de cevap veren Başkan Bozdoğan, ‘’Son günlerde bazı müdürlüklerimize eleştiriler geliyor, gelebilir doğru eleştiri hatayı düzeltir. Ancak Sosyal medyada müdürlüklerimizin çalıp çırpma yakıştırmaları asla doğru değildir. Kimse bu yanlış tabirleri kullanmamalıdır. Hepimiz Tarsus için kentimiz için vatandaşlarımız için can havliyle çalışıyoruz.  Ben hepsine kefilim, hata yapan Müdürlerimize de kefilim. Ama her zaman bu mecliste söylediğim gibi eğer hata varsa şayet bir defalık hata insana mahsustur, ikinciyi de asla istemem’’ diye konuştu.

Tarsus Belediyesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü