FLAŞ HABER:
Ana Sayfa BİLİM-SAĞLIK-YAŞAM-TEKNOLOJİ, GÜNDEM, YEREL GÜNDEM 6 Mayıs 2021 283 Görüntüleme

TARSUS Belediyesinde EN DÜŞÜK İŞÇİ MAAŞI 3500 TL. Hiçbir İşçi Kısa Çalışma Ödeneğine Gönderilmedi ve ZORLA Sözleşme İmzalatılarak Maaşları DÜŞÜRÜLMEDİ.  BAŞKAN BOZDOĞAN; “İŞÇİMİZİ ENFLASYONA DA, PANDEMİYE DE EZDİRMEDİK EZDİRMEYECEĞİZ” dedi. 

TARSUS Belediyesinde EN DÜŞÜK İŞÇİ MAAŞI 3500 TL. Hiçbir İşçi Kısa Çalışma Ödeneğine Gönderilmedi ve ZORLA Sözleşme İmzalatılarak Maaşları DÜŞÜRÜLMEDİ. 

BAŞKAN BOZDOĞAN; “İŞÇİMİZİ ENFLASYONA DA, PANDEMİYE DE EZDİRMEDİK EZDİRMEYECEĞİZ” dedi. 

Tarsus Belediyesi ile DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası arasında 2020’nin Aralık ayında imzalan toplu iş sözleşmesi ile belediyedeki en düşük işçi maaşı 3500 TL olmuştu. Bu güzel uygulama hiç değişmedi. Belediye ayrıca, kadrolu işçilerin taban yevmiyelerine yüzde 15 zam yapmıştı, zamlar devam ediyor. Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk BOZDOĞAN; “İşçimizi enflasyona da, pandemiye de ezdirmedik, ezdirmeyeceğiz…” dedi.

Tarsus Belediyesi ile DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası arasında, 506 KHK’lı işçiyi kapsayan Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. Ocak 2021 itibariyle yürürlüğe giren toplu iş sözleşmesine göre, Tarsus Belediyesi’nde en düşük işçi maaşı 3500 TL oldu. Böylece Tarsus Belediyesi’nin en düşük işçi maaşı, ülke genelinde uygulanan asgari ücretten 675 lira fazla oldu.

Tarsus Belediyesi ayrıca 193 kadrolu işçinin günlük taban yevmiyelerinde de yüzde 15,5 oranında iyileştirmeye gitti.

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, “Pandemi sürecinde özveriyle çalışan işçilerimizin aileleriyle birlikte daha iyi bir yaşam sürmesini sağlamak belediye olarak görevimiz. Daha iyi bir yaşamın yolu da ekonomik gelirden geçiyor. Belediyelerimizin olanakları belli. Gönül ister ki emekçi kardeşlerimize çok daha yüksek ücretler ödeyelim. Şartlarımızın elverdiği ölçüde işçilerimizin ücretlerini artırdık. Şunu söyleyebiliriz: İşçimizi enflasyona da, pandemiye de ezdirmedik, ezdirmeyeceğiz. İşçi sendikalarının tüm asgari ücretliler için önerdiği üst sınıra yakın bir maaş belirledik. İşçilerimize, belediyemize, Tarsusumuza verdikleri emekler için teşekkür ediyorum. Toplu iş sözleşmemiz hayırlı uğurlu olsun” dedi.